Biznes

Co to są witaminy?

Wiele się mówi o witaminach, ale czy wiemy, czym one są? Mamy je w owocach czy warzywach i wiemy, że trzeba je jeść. Witamin nie może być za dużo, bo objawy mamy dokładnie takie same jakbyśmy mieli ich za mało.

Krótko mówiąc witaminy jest to grupa organicznych związków chemicznych, która ma różnorodną budowę. Są one niezbędne do tego żeby nasz organizm rósł i się rozwijał. Jeśli ich nie ma to nie będziemy się dobrze rozwijać, a nawet można przez to mieć poważne problemy z wieloma chorobami. Najlepiej jest dostarczać witaminy w naturalny sposób pisza o tym tutaj https://olimpsport.com/pl, czyli jedząc owoce albo warzywa.

Dzisiaj nie mamy na dostarczanie w naturalny sposób witamin, dlatego wybieramy te z apteki. Nie do końca ma to sens, bo można w łatwy sposób je przedawkować, ale też tak naprawdę nie wiemy, jakich witamin nam brakuje. Mało, kto robi takie badania, które pokazują, czego nam brakuje, a co mamy w normie. Jeśli chcemy mieć pewność, że jedząc owoce albo witaminy naprawdę dostarczamy witamin do naszego organizmu to trzeba byłoby je mieć z własnego sadu albo ogródka. Jeśli kupujemy owoce i warzywa to są one pędzone sztucznymi nawozami, mamy mnóstwo pestycydów i ze zdrowiem nie mają nic wspólnego.

Co jeszcze warto wiedzieć o witaminach?
Witaminy dzielą się na rozpuszczalne w tłuszczach i tutaj można zaliczyć do tej grupy witaminy A, D, E oraz K. mamy również takie, które rozpuszczaj się w wodzie i są to witaminy B i C. Każda witamina w naszym organizmie ma swoją rolę i jeśli jej nie będziemy dostarczać to możemy mieć poważne problemy zdrowotne. Poza owocami i warzywami również ryby, mięso czy produkty mleczne dostarczają witamin. Wszystko trzeba jeść w takiej ilości żeby nasz organizm jak najwięcej na tym zyskał. Wtedy będziemy o wiele lepiej się czuć i nie będziemy zapadać na różne, nawet te bardzo groźne choroby. Jeśli komuś wydaje się, że witaminy to coś przereklamowane to jest w błędzie. Organizm potrzebuj wszystkich witamin żeby rozwijać się prawidłowo, dlatego trzeba je dostarczać do organizmu od pierwszych dni.