Biznes

Rodzaje systemów operacyjnych do zastosowania w firmie

Kupując komputer do naszej firmy nie możemy oczywiście zapominać o systemach operacyjnych, w przypadku komputerów przenośnych najczęściej otrzymujemy system operacyjny wraz z komputerem, Jest to wersja OEM, tego rodzaju oprogramowania możemy używać tylko i wyłącznie na określonym sprzęcie.

Oczywiście jeżeli posiadamy już komputer, możemy dokupić pełną wersję, może być to wersja z płytą która zawiera pliki instalacyjne, lub też możemy zakupić wersję elektroniczną, gdzie otrzymamy dostęp do ściągnięcia plików na dysk twardy. Wówczas pliki instalacyjne kopiujemy na urządzenie przenośne takie jak pendrive, będziemy mogli z niego dokonać instalacji naszego systemu. Obecnie jest to najpopularniejsze i najwygodniejsze rozwiązanie. Musimy także pamiętać że systemy operacyjne posiadają różnego rodzaju wersję przykładowo, możemy kupić starszy system Windows 7 lub też nowszy Windows 10, oczywiście możemy dokonać także aktualizacji systemu 7 do systemu 10. Rodzaje systemów operacyjnych do zastosowania w firmie

W przypadku kiedy posiadamy w naszej firmie mocniejsze komputery warto wybrać Windows 7 Professional, który pozwoli na obsługę większej ilości pamięci niż 16 GB, jest to także dobry pomysł na przyszłość, kiedy będziemy rozbudowywać nasz sprzęt może wówczas wyniknąć potrzeba założenia większej ilości RAM.

W zależności od przeznaczenia systemy operacyjne dedykowane są dla uczniów i studentów, dla użytku domowego, oraz do użytku firmowego. Trzeba będzie odpowiednio dobrać rodzaj licencji, ponieważ wykorzystywanie oprogramowania z licencją domową w firmie jest niedozwolone. Obecnie wiele firm oferuje różnego rodzaju oprogramowanie, systemy operacyjne warto zapoznać się z ofertą firmy Teamnet Software – systemy operacyjne, programy antywirusowe, które tam znajdziemy są w przystępnych cenach. Musimy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu naszego komputera nie tylko przed wirusami ale także przed atakami z zewnątrz, powinniśmy także zabezpieczyć odpowiednio nasze przeglądarki internetowe, oprogramowanie powinno blokować strony które mogą zagrażać naszemu bezpieczeństwu.