Biznes

Samozatrudnienie w UK

Polacy, którzy jadą do UK rozważają różnego rodzaju prace. Między innymi samozatrudnienie, które wśród naszych rodaków jest bardzo częste. Ma to swoje zalety jak to, że pracujemy na swoim i możemy sami dbać o to żeby zarobić pieniądze.

To ile wkładamy w to pracy i serca przekłada się na zarobki. Nie pracujemy nie mamy, dlatego trzeba się zmobilizować i starać się robić wszystko żeby można było się w UK utrzymać. Zarobić można całkiem sporo, ale opłaty i życie nie należą do tanich, dlatego trzeba cały czas się rozwijać. Minusem prowadzenia takiej firmy jest odpowiedzialność za te negatywne skutki. Jeśli zakładamy firmę budowlaną i powiedzmy, że mamy do wykonania remont drogiego domu, ale coś poszło nie tak.

Dom wart jest miliony funtów i teraz my musimy kilkaset tysięcy funtów odszkodowania zapłacić. Płacimy to niestety z własnej kieszeni. Jeśli nie mamy tego w kieszeni i na koncie to wszystko, co posiadamy się do tego wlicza. Jest to dość ryzykowne, ale Polacy wybierają taką formę zatrudnienia ze względu na niskie opłaty. Nie ma też większego problemu żeby prowadzić księgowość takiej firmy. Niby lepsza jest firma Limited, ale założenie spółki to już całkowicie inny temat, którym muszą się zajmować profesjonalni księgowi. Inaczej sobie nie poradzimy.

Wybieramy firmę księgową na terenie UK

Skoro jesteśmy z Polski to trzeba będzie wybrać polską firmę, która diabła na terenie UK. Wtedy dogadamy się z nimi i powiedzą nam wszystko, co tylko chcemy. Na każde pytanie uzyskamy odpowiedź, która będzie dla nas w stu procentach zrozumiała. To, dlatego trzeba Bedzie taką firmę wyszukać. Gdzie znajdziemy kogoś, kto ma dla nas czas i działa na terenie UK? Wystarczy, że wejdziemy na stronę internetową https://cblfinance.co.uk/baza-wiedzy/, a przekonamy się, że taka firma już na nas czeka. W tej firmie pracują ludzie, którzy lubią te wszystkie papierki i tą całą księgowość. To przekłada się na wysoki poziom ich pracy, a my możemy na tym tylko skorzystać. Na pewno warto z nimi zacząć współpracować od zaraz.