Biznes

Wyjazd do UK

Jeśli przyjechaliśmy do UK to, od czego tutaj zacząć? Można znaleźć pracę, mieszkanie, ale konieczne będzie też zarejestrowanie swojego ubezpieczenia społecznego w urzędzie. Bez tego numerka nie mamy żadnych szans na legalną pracę.

Oczywiście pracę można znaleźć wcześniej, ale mamy krótki czas na to żebyśmy wybrali się do urzędu i tam wszystko załatwili. Jeśli nie znamy języka na tyle dobrze żeby w cztery oczy rozmawiać z urzędnikiem to, co mamy wtedy zrobić? Trzeba będzie zabrać ze sobą księgowego, który na pewno nam pomoże. Wcześniej skontaktujemy się z księgowym i powie nam, co ze sobą zabrać na takie spotkanie, bo trochę tych dokumentów jest nam potrzebnych.

Musimy mieć paszport, rachunki potwierdzające, że mieszkamy w danym miejscu. Może to być gaz albo prąd. Jeśli pracujemy to konieczne będzie zabranie ze sobą wyciągu z konta. Wtedy będzie można otrzymać numer ubezpieczenia społecznego, bez którego nic nie załatwimy w Anglii. Ten numer daje nam możliwość skorzystania z darmowej opieki medycznej oraz z zasiłków. Wykorzystując ten numer będziemy kontaktować się między innymi z urzędem skarbowym. Po prostu ten numer trzeba mieć i bez tego nie możemy legalnie przebywać w UK.

Księgowy z Londynu
Mówiąc o księgowym, który ma nam pomóc myślimy o polskim księgowym w UK. Chcemy przecież się z taką osobą bardzo dobrze porozumieć, dlatego musi mówić po polsku. W Londynie działa firma, która jest w stanie spełnić nasze kryteria. Firma działa od lat, zatrudnia Polaków, którzy znają się na księgowości jak mało, kto. Szybko opanowali wszystkie przepisy, jakie obowiązują na wyspach i dzisiaj są ekspertami.

Warto z ich usług skorzystać, bo łatwiej sobie ze wszystkim poradzimy. Pomogą nam i wtedy, kiedy pracujemy u kogoś i wtedy, kiedy chcemy założyć własną firmę. Pełną ofertę tej firmy znajdziemy na https://cblfinance.co.uk. Zawsze dostosowują się do potrzeb klienta. Wiedzą, czego klient oczekuje od nich i przydzielają do tego zadania osobę, która ma największą wiedzę oraz doświadczenie.