Biznes

Buty z ciucholandu dla dziecka. Nie dziękuję

Buty dla dziecka to bardzo istotna część garderoby. Maluchy wyrastają z nich bardzo szybko a częsty ich zakup to dość spory wydatek. Zakup używanych butów dla dziecka za niską cenę jest kuszący ale zazwyczaj nie warty ryzyka.

Obecnie na rynku sporą popularnością cieszy się odzież używana. Zarówno na internetowych aukcjach jak i w „ciucholandach” można nabyć ją za symboliczne kwoty. Maluchy rosną błyskawicznie a zatem bardzo szybko wyrastają ze spodenek i sweterków. Często odzież zakupiona w „lumpach” jest praktycznie jak nowa a równocześnie tania. Warto się zastanowić czy buty należy taktować tak jak każdy inny element garderoby. Zdecydowanie nie. O ile noszenie bluzeczki po innym dziecku nie ma znaczenia dla rozwoju, założenie używanych butów nie jest wskazane. Obuwie dopasowuje się do stopy i jest odzwierciedleniem sposobu chodzenia, stylu życia użytkownika.

Dlatego też noszenie używanego obuwia może być niewygodne i niebezpieczne. Kupując używane buty narażamy stopy dziecka na wszelkiego rodzaju grzyby i problemy ze skórą, które mógł mieć poprzedni maluch.

Buty dopasowują się do indywidualnych cech użytkownika, możemy zatem niechcący przekazać dziecku wady postawy spowodowane przez przez zniekształcone i wykoślawione buty poprzednika a w konsekwencji będziemy musieli kupić buty ortopedyczne dla dzieci. Biorąc pod uwagę fakt, iż obecnie znaczna część społeczeństwa cierpi z powodu wad postawy ryzyko „dziedziczenia” deformacji jest duże. A zatem aby uniknąć jakichkolwiek problemów z rozwojem postawy naszej pociechy powinniśmy zapewniać dziecku buty dopasowane do rodzaju aktywności. Ponadto materiał, z którego wykonane jest obuwie dziecięce powinien być oddychający i wodoodporny.

Warto pamiętać, że nawet wyprane i wyczyszczone buty po innym dziecku mogą mieć przetarty materiał, który nie zabezpiecza właściwie stópki dziecka przed działaniem wszelkich bakterii. Wybór odpowiedniego rozmiaru to również bardzo istotny element tego zakupu. Obuwie nie może być za ciasne, ani zbyt luźne. Aby je odpowiednio dobrać, należy dobrze zmierzyć stópkę dziecka. Maluchy nie są w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy bucik pasuje. Dlatego też odpowiedzialność za właściwy wybór ponosi rodzic. Aby uniknąć problemów zdrowotnych naszego dziecka konieczność wymiany dotychczasowego obuwia na nowe należy ustawić na szczycie priorytetowej listy zakupów. Zapewne przyjemnie jest zakupić dziecku nowe buty, które są wygodne, modne a przede wszystkim zdrowe.