Blog

Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry

Kiedy masz nieskazitelną skórę, poczujesz się lepiej.

Nie wiesz, jak doprowadzić skórę do jak najlepszej kondycji? W porządku. W tym artykule dowiesz się, jak sprawić, by Twoja skóra była zdrowa i jak ją utrzymać.Uważaj na swoją skórę podczas golenia. Upewnij się, że pomiędzy maszynką a skórą znajduje się ochronny lubrykant. Istnieje wiele lubrykantów do golenia, w tym kremy, balsamy i żele, które można nakładać przed użyciem maszynki do golenia. Upewnij się również, że golisz się w tym samym kierunku, w którym rosną włosy.Jeśli Twoja skóra nie jest w najlepszej kondycji, rozważ użycie witaminy E. Witamina E stosowana miejscowo może łagodzić suchą, szorstką skórę. Witamina przyjmowana doustnie jest silnym przeciwutleniaczem, który może neutralizować szkodliwe działanie wolnych rodników, cząsteczek uszkadzających kolagen powodujący suchość skóry i zmarszczki.Jeśli twoje usta wyglądają na spierzchnięte, nie oblizaj ich ani nie nawilżaj. To, co wygląda jak suche usta, może być infekcją wywołaną przez grzyby. Regularnie nakładaj na usta krem ​​zawierający antybiotyki, aby powstrzymać infekcję. Jeśli masz spierzchnięte usta, oblizywanie ich tylko wysuszy. Zamiast tego użyj patyczka do włosów.Sucha skóra może być świetna w młodości, ponieważ nie cierpisz tak bardzo na trądzik. Kiedy jesteś starszy, ważne jest, aby lepiej dbać o suchą skórę, aby nie pojawiły się przedwczesne zmarszczki. Złuszczaj skórę, aby była świeża. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry

Peeling złuszczający usuwa martwy naskórek i umożliwia regenerację nowej skóry, zapobiegając powstawaniu zmarszczek.Makijaż może być częścią codziennej pielęgnacji skóry.

Używanie podkładu z właściwościami chroniącymi przed słońcem może uchronić Cię przed zbyt dużym nasłonecznieniem twarzy. Demakijaż każdego wieczoru pomaga upewnić się, że Twoja skóra zostanie oczyszczona z tłuszczów i brudu, które każdego dnia są zbierane z Twojego otoczenia.Jeśli używasz mydła pod prysznicem, upewnij się, że nie używasz go zbyt dużo, ponieważ może to powodować podrażnienia. Po prysznicu przyjrzyj się swojej skórze i jeśli widzisz lub czujesz małe cząsteczki mydła, postaraj się je jak najszybciej usunąć. Poprawi to teksturę Twojej skóry.Jedną z przydatnych sztuczek w pielęgnacji skóry twarzy jest kładzenie świeżego, czystego ręcznika na poduszce każdego wieczoru przed pójściem spać. Olejki ze skóry wcierają się w poduszkę, a następnie przenoszą z powrotem na twarz. Poszewki bardzo szybko nasycają się tym olejem. Użycie czystego ręcznika do wchłonięcia olejku poprawi cerę.Stosowanie dobrego, wysokiej jakości żelu do golenia może zmniejszyć podrażnienia spowodowane goleniem i poprawić ogólną pielęgnację skóry. Golenie może narazić skórę na ryzyko otarć. Wiele żeli i pianek do golenia zawiera teraz środki nawilżające i inne składniki, które pomagają odżywić skórę i zmniejszyć szkodliwe skutki używania maszynki do golenia.Użyj nawilżacza, aby nawilżyć skórę w miesiącach zimowych. Systemy grzewcze przesyłają suche powietrze przez Twój dom, gdy jest zimno. Nawilżacz zapobiegnie nadmiernemu wysuszeniu skóry. Rozważ umieszczenie kilku małych nawilżaczy wokół domu, aby cały obszar był zalany wilgotnym powietrzem.Jak wspomnieliśmy na początku tego artykułu, dbając o swoją skórę, poczujesz się lepiej. Nawet jeśli nie jesteś dobrze wykształcony w temacie pielęgnacji skóry, czytając szczegóły powyższego artykułu, jesteś na dobrej drodze do nauki.