Blog

Studia w języku angielskim podniosą nasze szanse na rynku pracy

Coraz więcej firm zagranicznych realizuje swoje inwestycje w Polsce. Powstają fabryki, czy instytuty badawcze, warunkiem otrzymania tam pracy jest często znajomość języków obcych.

W poznaniu języków pomoże nam każda szkoła językowa. Dzięki temu zyskamy kolejny atut, który pomoże nam uzyskać zatrudnienie w dobrej firmie. Dużo osób wyjeżdża także za granicę w poszukiwaniu pracy, można wyjechać na Anglii czy Irlandii. Jednak aby znaleźć pracę konieczna będzie znajomość języka angielskiego. Dlatego lepiej przed wyjazdem zapisać się na kursy angielskiego w kraju. Naukę mogą podjąć osoby w różnym wieku. Nauka języków obcych zaczyna się obecnie już w przedszkolu wśród kilkulatków, ponieważ małe dzieci najlepiej przyswoją sobie języki obce. Prowadzone są klasy o różnym stopniu zaawansowania, od początkujących, po osoby które chcą uzyskać certyfikaty językowe. Organizowane są także kursy dla dorosłych, jest to szansa na naukę języków dla osób które chcą w przyszłości podjąć pracę za granicą. Program nauczania może być dostosowany również do zaawansowania danej grupy. Coraz więcej osób interesuje się kursami językowymi, dzięki znajomości języków obcych będziemy mogli podjąć pracę za granicą. Bariera językowa jest najczęstszą przeszkodą w podjęciu lepiej płatnej pracy.

Zapisując się na kursy językowe podnosimy nasze kwalifikacje, i zwiększamy naszą konkurencyjność na rynku pracy.

Najpopularniejszym językiem jest język angielski, ponieważ jest najczęściej używanym językiem w Europie. Jeżeli jakaś firma chce przedstawić swoją ofertę za granicą pisze ja w języku angielskim. Zainteresowanie inwestorów zagranicznych, którzy wymagają od Polaków znajomości języków spowodowane jest tym że Polska jest największym rynkiem Europy Centralnej i ósmym największym rynkiem kontynentu. Dlatego też polscy studenci chętnie podejmują studia po angielsku zwłaszcza te związane z kierunkami biznesowymi. Umiejętność biegłego posługiwania się językiem angielskim jest z pewnością atutem, kiedy będziemy starali się o prace. Obecnie polskie firmy współpracują z firmami z całego świata zatem w wielu firmach język angielski jest po prostu niezbędny.