Dom

Alternatywa dla płytek tarasowych

Poszukując pomysłu na nasz taras z pewnością możemy zwrócić uwagę, iż dostępne są płytki gresowe, które możemy ułożyć na tarasie czy balkonie, innym pomysłem będzie wykonanie tarasu z desek.

Oczywiście mogą być to deski z drewna naturalnego, w tym przypadku należy oczywiście pamiętać o odpowiedniej impregnacji, także deski powinny pochodzić ze sprawdzonego źródła, gdzie leżakowany odpowiednią ilość czasu. Ułożenie świeżych desek spowodowałoby powstanie szczelin, dlatego też obecnie coraz częściej wykorzystuje się specjalne deski kompozytowe.

Alternatywa dla płytek tarasowych

Deska kompozytowa na taras i balkon

Deski kompozytowe składają się z pyłu drewnianego, polietylenu oraz różnego rodzaju dodatków, które sprawiają, iż są to deski odporne na działanie wody, dodatkowo nie uszkadzają się pod wpływem ciepła, promieni słonecznych. Z pewnością materiał tego rodzaju posiada wiele zalet, w tym przypadku nie wymagają one także impregnowania, nie musimy przykładać dużej wagi do zabezpieczenia desek. Oczywiście możemy wybrać różne kolory, będą to brązy, odcienie wchodzące w zielonkawy kolor. Dzięki temu dobierzemy kolorystykę tarasu do naszej elewacji, dachu czy też koloru podłogi wewnątrz.

Możemy wybrać odpowiednią długość, która będzie odpowiadała długości i szerokości naszego tarasu, w ten sposób tworzymy całą szerokością tarasu z jednolitej deski. W przypadku desek naturalnych często przy dużej szerokości materiał byłby dość dużym wydatkiem. Deski kompozytowe mogą dobrze współgrać przykładowo z drewnianymi barierkami, możemy stworzyć także bardziej nowoczesne balkony czy też tarasy, gdzie wykorzystamy także szkło, metal, tego rodzaju barierki z pewnością będą trwałe i zapewniały elegancki wygląd. Deskę tarasową możemy wykorzystać także jako element elewacyjny, w ten sposób możemy obudować budynek, z pewnością w przypadku bardziej klasycznych budynków będzie to bardzo ciekawy pomysł.

Więcej szczegółów na temat desek kompozytowych, ich składu możemy znaleźć na stronie https://panelstyl.com.pl/produkty/deska-tarasowa/, warto dowiedzieć się, w jaki sposób powstają deski, dlaczego są wytrzymałe. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, które z pewnością sprawdzi się w przypadku różnych budynków. Możemy wykorzystać je nie tylko na tarasie i elewacji, ale także stworzyć z nich przykładowo schody.