Blog

Jak prawidłowo dbać o skórę dłoni

Nasze dłonie każdego dnia są narażone na uszkodzenia i kontakt z wieloma substancjami i czynnikami, które mogą mieć negatywny wpływ na skórę dłoni.

Brak ochrony i odpowiedniej pielęgnacji może skutkować suchymi, spierzchniętymi i spękanymi dłońmi. Skóra może wtedy stać się szorstka, czerwona i popękana, nie mówiąc już o bolesności i nieestetycznym wyglądzie. W niektórych przypadkach pęknięcia nawet sączą się lub krwawią. Jednak przyswajając kilka prostych nawyków, możesz mieć miękkie, gładkie dłonie przez cały rok.

Jak prawidłowo dbać o skórę dłoni

Co można zrobić, kiedy mamy suche i spierzchnięte dłonie

Pękająca lub spierzchnięta skóra dłoni występuje, gdy staje się ona bardzo sucha. Odwodniony naskórek jest mniej elastyczny i bardziej kruchy, przez co jest bardziej podatny na pękanie. Uszkodzenie skóry dłoni może być spowodowane kilkoma czynnikami, takimi jak narażenie na niskie i wysokie temperatury, używanie produktów chemicznych i środków dezynfekujących bez ochrony, otarcia i urazy. Popękana skóra dotyka przede wszystkim osób dorosłych. Może to być sporadyczny lub powtarzający się problem. Osoby z egzemą lub inną postacią zapalenia skóry częściej doświadczają tego problemu.

Najlepszym sposobem na zapobieganie spierzchniętym dłoniom jest nawilżanie oraz noszenie rękawiczek lub mitenek, gdy na zewnątrz jest zimno. Warto również nosić rękawiczki ochronne podczas używania produktów chemicznych lub wykonywania prac domowych. Unikaj również nadużywania mydła lub żelu antybakteryjnego, myj ręce delikatnymi, bezzapachowymi produktami. Jeśli skóra dłoni ma skłonności do przesuszania, nawilżaj ją kilka razy dziennie dobrej jakości kremem do rąk, zwłaszcza po umyciu.

Produkty do pielęgnacji skóry dłoni znajdziesz na stronie https://novaclear.eu/cialo/dlonie/. Kiedy skóra twoich rąk potrzebuje silnego nawilżenia lub jest mocno spierzchnięta, nałóż krem lub wazelinę na dłonie i załóż bawełniane rękawiczki przed pójściem spać. Jeśli masz spierzchniętą skórę i chcesz ją szybko wyleczyć, przestaw się ze zwykłego kremu do rąk na krem nawilżający z mocznikiem, środkiem zmiękczającym i natłuszczającym, który wspomaga gojenie. Możesz również wypróbować krem ze składnikami organicznymi, jak olej konopny.