Blog

Czym się kierować wybierając laptopa?

Zanim spojrzysz na specyfikacje lub ceny, musisz dowiedzieć się, jak przenośny powinien być laptop, który chcesz kupić. Laptopy są zazwyczaj podzielone na kategorie według rozmiarów wyświetlaczy.

Najcieńsze i najlżejsze laptopy mają ekrany o przekątnej od 11 do 12 cali. Laptopy o przekątnej ekranu 13 do 14 cali zapewnia najlepszą równowagę między przenośnością a użytecznością, szczególnie jeśli masz laptopa ważącego mniej niż 2 kilogramy. Najpopularniejsze 15 – calowe laptopy zwykle ważą więcej. Rozważ ten rozmiar, jeśli chcesz mieć większy ekran i nie planujesz często nosić notebooka. Jeśli Twój laptop stoi na biurku przez cały dzień, 17 lub 18 – calowy system może zapewnić moc obliczeniową potrzebną do grania w zaawansowane gry lub wydajność na poziomie stacji roboczej. Wybrane laptopy z ekranem dotykowym są również wyposażone w funkcję Windows Ink, która umożliwia pisanie lub rysowanie na ekranie oraz interakcję z szeroką gamą aplikacji obsługujących Windows Ink za pomocą kompatybilnego pióra, które może być sprzedawany osobno. Procesory Intela są sercem każdego nowoczesnego MacBooka i większości laptopów z systemem Windows.

Najbardziej rozpowszechnione są serie procesorów wielordzeniowych Intel Core. Intel Core i7 to popularny wybór dla zaawansowanych użytkowników, takich jak zapaleni gracze, graficy, fotografowie i kamerzyści. Doskonale radzi sobie z poważnymi pracami wielozadaniowymi i tworzeniem wymagających aplikacji multimedialnych do projektów w 3D lub HD. Intel Core i5 to średniej klasy procesor, ale jest wystarczająco mocny do większości zadań obliczeniowych i dobrze radzi sobie z wielozadaniowością, dzięki czemu możesz przesyłać strumieniowo dużą grę podczas wyszukiwania statystyk i wysyłania wiadomości e-mail. Intel Core i3 to podstawowy procesor, więcej niż wystarczający do codziennych zadań związanych z pocztą e-mail, Internetem i produktywnością. Jest również odpowiedni do typowych czynności, takich jak słuchanie muzyki. W niektórych laptopach zobaczysz także procesory Intel Pentium i Celeron. Są one odpowiednie do podstawowych zadań związanych z pocztą e-mail, Internetem i produktywnością, ale ich szybkość i możliwości wielozadaniowości są ograniczone w porównaniu z funkcjami rodziny Core. Jeśli podróżujesz lub przebywasz poza domem lub biurem, będziesz potrzebować laptopa, aby uzyskać wszystkie ważne informacje z wybranego miejsca. Bez względu na to, gdzie jesteś, możesz włączyć system i uzyskać dostęp do swoich danych, a nawet wypróbować Internet za pomocą laptopów. Duży wyświetlacz nie jest to optymalny w przypadku laptopów, ponieważ są one wytwarzane z uwzględnieniem aspektu przenośności i rzadko można uzyskać ekran o przekątnej większej niż 19 cali.

Możesz jednak podłączyć laptopa do zewnętrznych monitorów lub projektorów, jeśli zachodzi taka potrzeba. Z drugiej strony laptopy o większych rozmiarach również mają problem z oferowaniem kompleksowej klawiatury i masz ograniczenia w dostępie do funkcji bezpośrednio za pomocą klawiszy skrótu. W przypadku laptopów dysk twardy i pamięć to jedyne elementy, które można łatwo uaktualnić. Reszta elementów laptopa jest niewymienna lub wbudowana, co sprawia, że aktualizacja jest prawie niemożliwa. Jeśli musisz zaktualizować dowolny element laptopa poza dyskiem twardym i pamięcią, musisz po prostu kupić laptopa z najnowszą konfiguracją dostępną w sprzedaży. W przypadku laptopów otwarcie urządzenia w celu naprawy jest dość uciążliwym zadaniem. Poza tym niektóre części zamienne do laptopów można kupić tylko od producenta lub innej platformy internetowej, która wymaga od ciebie znacznych pieniędzy i czasu na szukanie. Ponieważ każdy z modeli laptopów ma unikalną konstrukcję i budowę, ich modernizacja jest dość trudna i wiąże się z wysokimi kosztami konserwacji. Laptopy są małe i dlatego zajmują bardzo mniej miejsca na biurku. Nie ma potrzeby podłączania kabla do laptopa, aby go włączyć, wiele osób woli pracować na laptopie, gdy musi przebywać na małej przestrzeni. Jeśli chcesz kupić nowego laptopa odwiedź stronę https://vobis.pl/laptopy/notebooki/toshiba.