Sport

Jak długo powinieneś korzystać z usług trenera personalnego?

Jeśli wybierzesz odpowiednie ćwiczenia, ich intensywność, częstotliwość i czas trwania treningów, możesz zobaczyć wyniki pracy z trenerem personalnym już po dwunastu tygodniach.

Wszystko oczywiście zależy od twoich celów fitness i kondycji oraz budowy ciała przed rozpoczęciem treningów. Na początku powinieneś zaplanować pracę z osobistym trenerem przez trzy do sześciu miesięcy.

Jak długo powinieneś korzystać z usług trenera personalnego?

Jak długo trzeba czekać na rezultaty ćwiczeń z trenerem personalnym?

W fitnessie nie ma tajnych ćwiczeń ani programów, które pomogą nam ćwiczyć lepiej czy osiągać cele szybciej. Jeśli robisz właściwe treningi, twoje wyniki będą się z czasem poprawiać. Dobry trener personalny sprawi, że poczujesz się komfortowo i pewnie w swoim ciele, a treningi będą prawdziwą przyjemnością. Zawsze możemy wymyślić nowe cele, które chcemy osiągnąć. Jeśli możesz trenować dwa razy w tygodniu, to wszystko, czego potrzebujesz. Jednak jeśli możesz ćwiczyć pod okiem trenera personalnego trzy razy w tygodniu, istnieje szansa, że odniesiesz większe korzyści w dłuższej perspektywie.

Ćwicząc z trenerem personalnym powinieneś zobaczyć wyniki po około trzech do sześciu miesięcy. Może to jednak potrwać dłużej lub krócej w zależności od tego, jakie postawiłeś sobie cele. Budowanie mięśni i siły trwa dłużej niż utrata wagi lub budowanie pewności siebie poprzez poprawienie sylwetki. Twój styl życia również jest ważny, osoby, które prowadzą aktywny tryb życia i zdrowo się odżywiają szybciej uzyskają wymarzoną sylwetkę niż osoba, która ma siedzący tryb życia i często je tłuste, niezdrowe potrawy.

Trener personalny Katowice to odpowiednie rozwiązanie, jeśli twoim celem jest rozwijanie dobrej formy i techniki ćwiczeń, stopniowo zwiększając wyzwanie. Trener zapewni również motywację do ćwiczeń i zachęci do zwiększania intensywności treningów, co z pewnością przełoży się na wyniki. Oczekuj zaangażowania w długoterminowy, zrównoważony proces ćwiczeń, nie musisz jednak trenować jak zawodowy sportowiec lub kulturysta, jeśli nie są to twoje cele.