Motoryzacja

Kiedy warto skorzystać z lawety?

Osoby, które chcą oszczędzić na zakupie pojazdu, niekiedy decydują się na zakup za granicą, czasem aut uszkodzonych.

Warto zwrócić uwagę, iż koszt naprawy w Polsce może być dużo niższy niż w krajach Europy Zachodniej. Dlatego też Polacy chętnie sprowadzają auta uszkodzone, aby następnie naprawić je w kraju. W tym przypadku potrzebna będzie oczywiście laweta, może być to laweta w formie przyczepy montowanej do haka, lub też autolaweta, czyli pojazd autonomiczny z wciągarką, podnośnikiem.

Kiedy warto skorzystać z lawety?

Co może zaoferować wypożyczalnia autolawet?

Jeżeli chcemy przywieźć pojazd, powinniśmy zwrócić uwagę na jego wagę oraz wymiary. W przypadku samochodów osobowych często sprawdzą się lawety jedno lub też dwuosiowe. Jednak jeżeli chcemy przetransportować przykładowe dwa auta osobowe, wówczas możemy skorzystać z dużej lawety o długości około 8 m, mogą być to lawety 3-osiowe. Warto pamiętać, że im dłuższa będzie laweta, tym manewrowość będzie nieco gorsza, dlatego należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego środka transportu. W wielu przypadkach autolaweta będzie najwygodniejsza, posiada ona najczęściej wciągarkę, wysuwane najazdy, specjalne elementy pozwalające na łatwiejsze montowanie pojazdu.

W przypadku, kiedy będziemy transportowali auto na dużej odległości, możemy wybrać lawety niskopodwoziowe lub też lawetę, w której koła umieszczone są z boku. Wówczas transportowane auto znajduje się nisko, będzie to bardzo pozytywnie wpływało na dynamikę, koszt związany z paliwem. Dlatego często stosowane są lawety, które pozwalają na umieszczenie pojazdu na małej wysokości. Standardowym wyposażeniem lawety będzie wyciągarka, może być to urządzenie ręczne lub też elektryczne, warto zwrócić uwagę na wyposażenie renomowanych firm, które pozwolą na bezawaryjna pracę przez długi okres czasu. Wykorzystuje się także podjazdy aluminiowe, które charakteryzują się niższą wagą, jednak są odpowiednio trwałe oraz wytrzymałe. Innym rozwiązaniem jest także stabilizator jazdy, który ogranicza ewentualnie wężykowanie przyczepy.

Jeżeli zdarzy nam się nagła awaria auta, w tym przypadku może pomóc nam wypożyczalnia autolawet, podeślę ona kierowcę z autolawetą, która będzie mogła przewieźć uszkodzony samochód do serwisu. Możemy wybrać różnego rodzaju lawety, o długości odpowiadającej rozmiarom naszego pojazdu.