Turystyka

Jak wybrać sprzęt do snowboardu?

Wybór najlepszego możliwego sprzętu, który najlepiej odpowiada twoim celom i sylwetce, oraz skonfigurowanie go tak, jak chcesz, to świetny sposób, aby pomóc w postępach i czerpać jak najwięcej radości ze zjazdów na snowboardzie.

Wybór odpowiedniego sprzętu i ustawienie go odpowiednio do indywidualnych potrzeb jest niezwykle ważne dla jazdy na snowboardzie i będzie miało ogromny wpływ na twoje postępy i przyjemność z jazdy na snowboardzie w górach.

Jak wybrać sprzęt do snowboardu?

Jak dobrać wiązania i buty do deski snowboardowej

Decydując się na zakup wiązań snowboardowych, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Trzeba dobrać wiązania snowboardowe pod kątem rozmiaru, typu, stylu jazdy, kompatybilności z systemem mocowania posiadanego snowboardu. Chodzi o to, które wiązania będą najlepiej odpowiadać twoim potrzebom pod względem tego, jaki masz styl jazdy na snowboardzie lub poziomu umiejętności.

Wiązania to łączniki, które przenoszą energię z mięśni na deskę snowboardową. Jeśli nie przenoszą tej energii skutecznie i wydajnie, być może masz źle dobrane wiązania. Właściwy rozmiar wiązań snowboardowych polega na upewnieniu się, że są one odpowiednie zarówno dla butów, jak i deski. Dobierz deskę snowboardową o odpowiednim rozmiarze do swoich butów i wiązania w odpowiednim rozmiarze do butów, a wiązania i deska automatycznie dopasują się do siebie. Wiązania z regulowanymi paskami są dobre dla każdego, kto jest oczekuje precyzyjnego i całkowicie niezależnego docisku pasków do wiązania zarówno na palcach, jak i kostkach.

Wiązania, buty, deski i inne akcesoria do snowboardu znajdziesz w sklepie na stronie boardhouse.pl. Istnieją cztery główne rodzaje systemów mocowania wiązań na deskach snowboardowych. Każdy typ pozwala na różne stopnie opcji postawy. Systemy mocowania 2×4 i 4×4 są najbardziej popularne i większość marek z nich korzysta. Dlatego wiązania większości marek są kompatybilne z większością desek snowboardowych. Takie systemy mocowania są to 4-otworowe systemy górskie, a wiązania są przykręcane do deski snowboardowej za pomocą 4 śrub na każde wiązanie. Znajdziesz również 3-otworowy system mocowania wiązania i kanałowy, ale nie są one zbyt popularne.