Dom

Różne kolory granitu do Twojego domu

Zalety wykorzystania granitu są liczne a ponieważ są kamieniem naturalnym, różnorodność kolorów sprawia, że każda płyta jest wyjątkowa. Granit jest wytrzymałem kamieniem, dzięki czemu chętnie wykorzystywany jest w kuchniach, dobrym przykładem są blaty.

Jest przyjemny w dotyku, ponieważ jest dobrym izolatorem, trudno je także zarysować dzięki czemu można je użytkować przez wiele lat. Jeśli chcesz uzyskać rustykalny wygląd swojej zewnętrznej części domu, możesz sprawdzić imponującą gamę płytek o wyglądzie cegły, które idealnie nadają się do elewacji budynków. Możesz wybrać kafelki o typowym kolorze gliny lub wybrać wiele innych dostępnych opcji. Płytki o wyglądzie cegły są idealne do dodania ciepła naszej elewacji, oczywiście kamień odnajdzie się dobrze w różnych pomieszczeniach. W przypadku granitu najpopularniejszych jest kilka podstawowych kolorów. Biały granit jest bardzo wszechstronny, jednak najeży unikać mdłych odcieni. Kiedy odwiedzasz sklep lub hurtownię, poproś o zobacz kilka opcji kolorystycznych, zanim wybierzesz najlepszy odcień. Pamiętaj, że czysto biały granit jest trudny do znalezienia, ponieważ większość białego kamienia zawiera czarne, szare, niebieskie lub czerwone plamki. Czerwony granit ma bogatą historię.

Można go znaleźć w starożytnych egipskich piramidach, był używany przez Egipcjan nie tylko do budowy ale i dekoracji.

Występuje w wielu odcieniach i wzorach, od jaskrawo różowawej czerwieni do głębokich, bogatych burgundów. Niektóre czerwone granity mają niebieskie, białe i srebrne refleksy. i ta kombinacja nadaje mu wyjątkowości. Każda renomowana hurtownia granitu może dostarczyć nam taki kolor jakiego będziemy chcieli. Z pewnością w przypadku elewacji wybierzemy kolory bardziej stonowane, będą to przykładowo kolory szare, czy też czarne, na różnych kondygnacjach można użyć różnych kolorów. Przykładowo parter zazwyczaj będzie różnił się od pozostałych pięter. Granit będzie pasował zarówno do nowoczesny budynków jak i klasycznej architektury.