Turystyka

W Japonii jest o wiele więcej atrakcji, niż można zobaczyć w miastach

Znajdziesz wiele wspaniałych gór, jezior, wysp, wodospadów, rzek, pól ryżowych i lasów. Świątynie i kapliczki są również często w pięknych naturalnych warunkach, więc warto spacerować po okolicach takich obiektów.

Istnieje wiele różnych możliwości poznania Japonii pieszo, rowerem, łodzią i na nartach. Dla wielu osób kultowa góra Fuji jest najpopularniejszym miejscem do zobaczenia w Japonii. Malowniczo ukształtowany wulkan jest najwyższą górą w Japonii i ma 3776 metrów, i jest to szczególnie piękny widok zimą i wiosną, gdy szczyt jest ośnieżony. Najlepsze miejsca, z których można zobaczyć górę Fuji, to ośrodek termalny Hakone lub obszar pięciu jezior Fuji, zwłaszcza nad jeziorem Kawaguchiko, ale widok jest lepszy w Kawaguchiko, ponieważ jest położony bliżej wulkanu. Góra Fuji jest jednak nieuchwytna i często zasłaniana przez chmury. Najlepiej pozostać kilka dni w okolicy, aby zwiększyć swoje szanse na zobaczenie szczytu. Możesz także wspiąć się na górę Fuji, ale tylko w lipcu i sierpniu i jest to trudna wspinaczka. Podczas gdy Hakone jest doskonałym miejscem do oglądania góry Fuji, ma również wiele do zaoferowania, gdy góra ukrywa się za chmurami.

Z Hakone Freepass masz nieograniczoną liczbę przejazdów transportem w okolicy i możesz podążać zabawną pętlą, która obejmuje rejs statkiem pirackim przez jezioro Ashi, kolejka linowa w górę góry do Owakudani, aktywnej doliny wulkanicznej oraz pociąg przez góry.

Jest blisko do świątyni Hakone-jinja, gdzie duża czerwona brama torii wychodzi na jezioro. Japonia wiosną ożywa, kiedy ulotne sakura, czyli kwiaty wiśni, są naprawdę spektakularne i są wszędzie, nie ograniczają się tylko do parków czy ogrodów, dlatego wycieczka do japonii wiosną to dobry pomysł. To radosna pora roku, kiedy miejscowi odwiedzają parki na pikniki hanami i jedzą jedzenie o tematyce wiśni. Kioto i Tokio to znakomite słynne miejsca z kwiatami wiśni, ale spodoba Ci się także Okayama, gdzie nie będzie tak tłoczno. Początek kwietnia to zazwyczaj szczyt sezonu sakura, ale nigdy nie jest to gwarantowane.