Blog

Różowe jeziora to powszechne zjawisko w Australii

Australia jest domem dla wielu uroczych atrakcji przyrodniczych, ale trzeba zobaczyć jej niezwykłe różowe jeziora. Rozległy kraj może pochwalić się kilkoma niewiarygodnymi cudami natury, ale niewiele jest piękniejszych, lub bardziej zaskakujących, niż różowe jeziora Australii.

Od prowincji Australii Południowej po wybrzeże Australii Zachodniej, różowe jeziora występują w całym kraju. Lake Hillier, na Middle Island w archipelagu Recherche w zachodniej Australii, leży około 130 kilometrów od Esperance i osiem godzin jazdy od Perth. To surrealistyczny widok, ponieważ różowe jezioro sąsiaduje z ciemnoniebieskimi wodami Oceanu Indyjskiego, a pas zieleni stanowi dodatkowy kontrast. Chociaż można zobaczyć jezioro łodzią, jednym z najlepszych sposobów na obejrzenie spektaklu jest widok z lotu samolotem. Od czerwonych klifów po jaskrawoniebieskie wody, Wybrzeże Koralowe Australii Zachodniej jest znane z tego, że ma jedną z najbardziej żywych barw, jakie można spotkać w całym kraju. Zaledwie sześć godzin jazdy samochodem na północ od Perth, Laguna Hutt jest jedną z najbardziej żywych atrakcji regionu. W zależności od pory roku, pory dnia i zachmurzenia jezioro zmienia kolor z czerwonego na różowy, a nawet na liliowy fiolet. Jasnoróżowe, pomarańczowe i żółte kolory jeziora Eyre są ucieleśnieniem rozległych krajobrazów południowej Australii.

Jezioro znajduje się sześć godzin jazdy samochodem lub 1,5 godziny lotu od Adelajdy, jezioro jest zwykle solniskiem, a jego oślepiające białe słone równiny błyszczą w australijskim słońcu. To oszałamiający widok, ale co kilka lat staje się innym pięknem, gdy jezioro zalewa woda. Powódź przynosi kwitnącą zieleń, stada ptaków i jezioro zmieniło się w odcienie różu i pomarańczy. Pustynną oazę najlepiej jest oglądać z powietrza, aby zobaczyć ten niezapomniany cud natury. Piękne różowe jezioro Bumbunga jest nie tylko jednym z najbardziej dostępnych różowych jezior Australii, ale także jednym z najbardziej fotogenicznych. To amarantowe brzegi przyciągają amatorskich i profesjonalnych fotografów, poruszając się między odcieniami różu, bieli i błękitu w zależności od zasolenia wody.