Motoryzacja

Volksvagen Touareg – charakterystyka samochodu

Volkswagen Touareg zaprezentowany został po raz pierwszy w roku 2002 na targach motoryzacyjnych w Paryżu. Jest to auto klasy średniej-wyższej i należy do segmentu SUV. Samochód powstał w kooperacji z Porsche i jest powiązany z modelem Cayenne ze względu na użycie tej samej płyty podłogowej.

Volkswagen Touareg – charakterystyka samochodu

Aktualnie mamy do czynienia z trzecią już generacją auta, gdzie dwie poprzednie nie były aż tak rozchwytywane jak najnowsza. Touareg to średniej wielkości SUV cieszący się coraz większą popularnością ze względu na zastosowanie ogromnych ilości systemów występujących głównie w markach premium. Auto w obecnej wersji jest doskonale wyposażone i śmiało może konkurować z samochodami wyższej klasy. Volkswagen Touareg jest niezwykle komfortowy dzięki pneumatycznemu zawieszeniu. Auto posiada wiele systemów, które są niesamowicie intuicyjne w obsłudze, w związku z czym żaden kierowca nie powinien mieć z tym najmniejszych problemów.

Volkswagen Touareg – zalety samochodu

Samochód jest przestronny, posiada wygodne fotele, funkcjonalny bagażnik, a jego ogólna jakość wykończenia jest na bardzo wysokim poziomie. Jeśli chodzi o układ napędowy to auto ma świetne osiągi, nie zużywa dużo paliwa jak na auto z tego segmentu, posiada sprawny napęd 4×4 i ma doskonałą automatyczną skrzynię biegów. Jest to samochód korzystny cenowo w stosunku do konkurencji o podobnym wyposażeniu. Touareg jest autem, które doskonale się prowadzi. Jest stabilny, zwinny, komfortowy i dobrze wyciszony.

Pierwszy SUV Volkswagena to doskonały samochód, który obecnie śmiało może być konkurencją dla klasy premium zwłaszcza, że jest tańszy, a oferuje podobne wyposażenie. Auto dobrze sprawdza się również w terenie.

Największe zalety samochodu to: wysoki komfort jazdy, mocny silnik, przestronne wnętrze, świetne prowadzenie, bogate wyposażenie. Auto ma bardzo uniwersalny charakter. Touareg świetnie nadaje się dla rodzin z dziećmi ze względu na swoją wielkość. Doskonale sprawdza się także podczas bardziej wymagającej jazdy w terenie.

Więcej informacji oraz części do zawieszenia pneumatycznego: https://shop.limak-airsuspension.pl/pl/36-touareg