Blog

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej – przykłady

Stomatologia jest dziedziną medycyny o dość kompleksowym charakterze.

Oznacza to, że lekarze dentyści posiadają różne specjalizacje i są w stanie wykonywać wiele różnorodnych czynności. Dość istotną grupę fachowców stanowią chirurdzy stomatologiczni. Oprócz standardowych działań z zakresu leczenia i profilaktyki uzębienia, są oni w stanie wykonywać o wiele bardziej złożone czynności charakteryzujące się wysoką precyzją. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat chirurgów stomatologicznych oraz usług oferowanych przez takich fachowców.

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej – przykłady

Co warto wiedzieć o zabiegach związanych z chirurgią stomatologiczną?

Podstawową czynnością z zakresu chirurgii stomatologicznej jest usuwanie zębów, które są trudne do ekstrakcji przy pomocy standardowych metod. Dotyczy to nie tylko popularnego usuwania ósemek, ale również obejmuje ekstrakcję innych zębów. W zależności od rodzajów usuwanych zębów, stosowane są różnego rodzaju nacięcia, kleszcze oraz inne metody. Czasami konieczne jest zaszycie naciętych dziąseł. Na szczęście dla pacjenta, zabiegi te wykonuje się z wykorzystaniem znieczulenia.

Kolejną istotną usługą wykonywaną przez wielu fachowców z zakresu chirurgii stomatologicznej, jest odbudowa uzębienia poprzez wszczepianie specjalnych implantów. Dzięki szerokiemu rozwojowi implantologii i chirurgii stomatologicznej, odbudowa uzębienia pacjentów jest możliwa w praktycznie każdym przypadku. Dzięki pobieraniu próbek kości zębów pacjentów, możliwe jest stworzenie zamiennika zęba wykonanego z materiału charakteryzującego się wysoką zgodnością biologiczną.

Profesjonalni fachowcy promujący się hasłem chirurg stomatolog poznań są w stanie dokonywać również resekcji wierzchołka korzenia, czyli usunięciu fragmentu korzenia z nieoczyszczoną i niewypełnioną częścią kanału. Zazwyczaj zabieg ten jest poprzedzony leczeniem kanałowym. Te i inne usługi są wykonywane bardzo dokładnie oraz zgodnie z obowiązującymi standardami higieny i jakości.