Handel

Czy wiesz, jak korzystnie sprzedać swoją ofertę na Allegro?

Każdy zna Allegro – jest to najpopularniejszy serwis sprzedażowy w Polsce.

Może na nim handlować każdy – zarówno osoba prywatna, jak i firma. Jednakże tutaj skupimy się na sprzedawcach prowadzących działalność gospodarczą, to oni bowiem mogą w pełni wykorzystać potencjał tego serwisu.

Jak wystawić przedmiot na Allegro?

Po zalogowaniu się na firmowe konto należy wybrać opcję „Moje Allegro”. A następnie kliknąć „Wystaw Przedmiot”. Pojawi się wtedy formularz zawierający miejsca na tytuł, kategorię produktu, jego parametry, cenę, opis i zdjęcia. Do oferty można dołączyć także pliki z instrukcją obsługi lub dodatkową specyfikacją. Może to być także regulamin lub inne ważne informacje. Formularz pozwala też na wybór rodzaju oferty z takich jak Kup teraz lub Licytacja oraz określenie czasu jej trwania. Sprzedający może podać w formularzu lokalizację wysyłki, informacje o możliwości uzyskania faktury oraz warunki dotyczące dostawy, płatności i zwrotów. Następnie zobaczymy ofertę promowania oraz opcja wyboru terminu dodania oferty w serwisie.

Zastanawiasz się jak sprzedać na Allegro? Podczas wystawiania oferty ważna jest dokładność. Należy opisać towar uważnie, pilnując kategorii i specyfikacji. Wszelkie mankamenty będą zmniejszały szansę na potencjalną sprzedaż. Dodatkowych informacji możesz szukać w kolejnym artykule oraz tutaj: https://www.erpbox.pl/jak-sprzedawac-na-allegro-wystawianie-przedmiotow-krok-po-kroku/.

Jak sprzedać na Allegro – prawidłowy przebieg procesu

Allegro ma wiele sztywnych zasad dotyczących wystawiania produktów. Należą do nich:

  • tytuł i opis może dotyczyć tylko oferowanego przedmiotu. Niedozwolone jest umieszczanie nazw innych marek w celu zwiększenia widoczności ofert;
  • opisy nie mogą sugerować zmiany;
  • nie możesz podawać informacji nieprawdziwych, wprowadzających w błąd;
  • każda oferta powinna być w odpowiedniej kategorii;
  • zabrania się organizowania konkursów oraz losowań;
  • w ofertach nie można wykorzystywać materiałów, do których nie mamy praw autorskich.

Jak sprzedać na Allegro niemal wszystko – od mebli przez ubrania, biżuterię, produkty spożywcze i kosmetyki po części do maszyn lub usługi? W optymalizacji aukcji może pomóc Ci wiedza dotycząca towarów najchętniej kupowanych w tym serwisie.