Moda

Czynniki odpowiadające za wypadanie włosów

Wiele osób cierpi na problemy z wypadaniem włosów, i chociaż jest to naturalny proces, chcemy zatrzymać jak najwięcej włosów na naszej głowie.

W przypadku mężczyzn często występuje łysienie plackowate, jest to stan, w którym nagle tworzą się okrągłe obszary wypadających włosów, co może prowadzić do całkowitej ich utraty. Wypadanie włosów w przypadku łysienia plackowatego tworzy odsłonięte obszary na naszym ciele. Czasami stres może być powodem wypadania włosów. W tym przypadku przerzedzenie włosów rozpoczyna się około trzech miesięcy po intensywnym stresie. Zwykle traci się od 50 do 100 włosów dziennie. Za nadmierne opadanie uważa się utratę 150 włosów dziennie. Przy normalnym wypadaniu włosów stare włosy zastępowane są na nowe. Jeśli nadmiernie wypadają kępki włosów, należy zacząć szukać przyczyny. Wypadanie włosów typu męskiego jest powszechne i jest zwykle spowodowane genetyką, jest to schorzenie wrodzone. Czynniki odpowiadające za wypadanie włosów

Obejmuje to wypadanie i przerzedzenie włosów z przodu i na czubku głowy.

To właśnie te obszary skóry głowy są dotknięte chorobą, ponieważ zawierają receptory, które wiążą ze sobą testosteron. Co ciekawe, włosy z tyłu głowy nie mają tych receptorów. Geny nie są jedynym czynnikiem determinującym, inne powody to stany zapalne, stres, wolne rodniki, ekspozycja na czynniki zewnętrzne. Nie należy lekceważyć pierwszych oznak wypadania włosów, kiedy będą już dobrze widoczne może być już za późno aby podjąć skuteczną terapię. Niedobory żelaza i białka są jednymi z najczęstszych przyczyn problemów z włosami. Witaminy, zwłaszcza witamina B, są ważne dla ogólnego stanu włosów. Zapobiegają wypadaniu i przerzedzaniu się włosów. Jednym z najlepszych wyborów żywieniowych dla zdrowych włosów jest łosoś. Jest pełen kwasów tłuszczowych omega-3, warzywa zawierające witaminy A i C, oraz orzechy które są źródłem cynku. Dlatego też warto zwracać uwagę na skład środków które stosujemy na nasze włosy. Warto sprawdzić skład szamponów i odżywek, jakie stosujemy na co dzień, czasem może się zdarzyć że jakieś składniki mogą nas uczulać. Dlatego też podczas wizyty u dermatologa warto zapytać jakie środki nadają się najlepiej do naszego rodzaju skóry. Warto także zastosować Ban olejek do włosów Sesa. W skład wchodzą ekstrakty z ziół, które świetnie działają na nasze włosy.