Biznes

Drukarnie oferują swoim klientom nie tylko usługi kserowania dokumentów

Kserokopiarka jest to urządzenie do kopiowania, które umożliwia użytkownikom wykonanie kopii dokumentu lub obrazu, a takie usługi oferują nam punkty xero.

Kopiarki wykorzystują technologię kserografii podobną do technologii stosowanej w drukarkach laserowych. Drukarka to urządzenie peryferyjne, które tworzy trwałą kopię danych cyfrowych wyświetlanych na ekranie komputera. Drukarki mogą być używane do łączenia się z komputerem przez USB lub bezprzewodowo. Pomimo podobnej technologii kserokopiarki pełnią inną funkcję niż drukarki. Na przykład student może użyć kserokopiarki do wykonania kopii rozdziału w książce do zadania domowego. Taka sytuacja wymagałaby kserokopiarki zamiast drukarki. Jeśli jednak potrzebny nam artykuł czy informacje znajdują się w komputerze, w tym przypadku zostanie użyta drukarka do ich wydrukowania. Można w ten sposób wydrukować dwie lub więcej kopii lub skopiować oryginalny dokument. Wraz z rozwojem technologii wiele osób jest zdezorientowanych w przypadku tych dwóch różnych urządzeń, ponieważ wiele drukarek wielofunkcyjnych jest wyposażonych w funkcje kopiowania, a nawet skanowania. Drukarnie oferują swoim klientom nie tylko usługi kserowania dokumentów

Rozróżnienie tego jest dość proste, ponieważ głównym celem kopiarki jest wykonywanie duplikatów, podczas gdy głównym celem drukarki jest ich drukowanie.

Jednak wielofunkcyjna drukarka jest w stanie zrobić jedno i drugie, a nawet znacznie więcej. Kopiarki wykorzystują technologię kserografii podobną do technologii stosowanej w drukarkach laserowych. Kserografia to suchy proces tworzenia obrazu poprzez nakładanie tonera i podgrzewanie papieru. Z usług punktów xero korzystamy zazwyczaj w celu skopiowania potrzebnych dokumentów. Celem kopiarki jest utworzenie duplikatu dokumentu, który będzie dostępny szybciej i taniej. W przeciwieństwie do tego, skanowanie wymaga od użytkowników podstawowej wiedzy o komputerach do zarządzania przesyłaniem, przechowywaniem i edycją skanów. Usługi kserograficzne i drukowania oferuje strefaxero.pl, a będziemy również mieli możliwość wydrukowania ulotek, wizytówek, zaprojektowania i wykonania pieczątki firmowej, oklein do witryn sklepowych, banerów czy innych przydatnych produktów dla przedsiębiorców i nie tylko.