Biznes

Jak działa rynek kryptowalut?

Obecnie rynek kryptowalut działa bardzo prężnie, można kupować i sprzedawać kryptowaluty, takie jak Bitcoin, za pośrednictwem brokerów internetowych lub giełd.

Giełdy są jak cyfrowe giełdy papierów wartościowych, mamy tutaj także kursy, zakupy i sprzedaż. Sama zasada jest bardzo podobna, jednak trzeba posiadać nieco inną wiedzę niż w przypadku giełdy papierów wartościowych. W przypadku giełdy tradycyjnej możemy przewidywać ruchy cenowe, na podstawie informacji. Mogą być to przykładowo wyniki finansowe, czy też inwestycje, wygrane przetargi, podpisane umowy. W przypadku kryptowalut posiadamy specjalny portfel, w którym przechowywane są nasze wirtualne pieniądze. Portfel może być uważany za oprogramowanie, które pozwala przechowywać kryptowalutę i tworzyć transakcje kryptowalutowe. Jednak kryptowaluta nie jest technicznie przechowywana w portfelu, zamiast tego adresy publiczne są powiązane z transakcjami zarejestrowanymi w blockchain, a zatem są powiązane z saldami, które oprogramowanie portfela może odczytać. Z technicznego punktu widzenia portfel to oprogramowanie, które umożliwia przechowywanie kluczy prywatnych, przeglądanie sald powiązanych z adresami publicznymi oraz tworzenie i podpisywanie transakcji wychodzących. Jeżeli potrzebujesz więcej informcji na temat portfeli warto odwiedzić stronę https://kryptowaluty.expert/category/kryptowaluty/. Można znaleźć tam wiele praktycznych informacji o kryptowalutach. Znajdziemy porady dotyczące inwestycji, podstawowe dane na temat najważniejszych kryptowalut. Zebrane kryptowaluty przechowywane we portfelu zabezpieczone muszą być odpowiednim kluczem. Ponieważ zgubienie kluczy i kradzież to prawdziwe problemy, warto postępować zgodnie z najlepszymi praktykami w zakresie podstawowego bezpieczeństwa w Internecie.

Miej kopię zapasową kluczy offline, nie przechowuj całego swojego krypto w jednym miejscu, uważaj na adresy URL warto znać adresy stron na których dokonujemy transakcji. Warto sprawdzić czy protokół https jest właściwy, trzeba uważać na strony, które udają znane giełdy kryptowalut. Używaj przeglądarki dedykowanej do szyfrowania, wybierz silne unikalne hasła i nie używaj publicznego adresu e-mail do logowania się na swoje konta. Warto także skorzystać z podwójnego uwierzytelniania, przykładowo można wykorzystać do tego kody SMS. Należy pamiętać aby logować się z urządzeń które znamy, przykładowo z naszego komputera domowego. Nie warto logować się do kont przykładowo w pracy, czy w miejscach do których nie mamy zaufania. Należy pamiętać o tym aby wylogować się po wykonanej transakcji. Wiele osób wybiera kryptowaluty ze względu na częściową anonimowość. Każda transakcja jest rejestrowana w publicznej księdze rachunkowej – blockchain, ale dane identyfikujące nie są używane. Każdy może zobaczyć transakcję i powiązany z nią adres portfela publicznego, ale nikt nie wie, kto dokonał transakcji. Dlatego tego rodzaju transakcje wykorzystywane są przez osoby, które chcą pozostać anonimowe w internecie.

Artykuł dostarczył portal kryptowaluty.expert