Dom

Jak prawidłowo oświetlić nasz ogród?

Kiedy chcemy odpowiednio zadbać o nasz ogród, nie powinniśmy zapominać o odpowiednim jego oświetleniu.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych lamp ogrodowych, będziemy mogli czerpać energię ze słońca, nie musimy wówczas wykonywać dodatkowej instalacji elektrycznej i ponosić kosztów. Lampy solarne będą pobierały energię w ciągu dnia i magazynowany ją w twoich bateriach, a następnie odpowiedni czujnik włączy je po zmroku. Ich dużą zaletą jest możliwość rozstawienia w dowolnym miejscu. Często są to lampy, które możemy po prostu wbić w ziemię i pozostawić. Możemy naturalnie kupić bardzo wiele różnych rodzajów lamp, mogą mieć różną wysokość w zależności od naszych potrzeb, mogą posiadać także różne barwy światła. Właściwe rozstawienie ich w naszym ogrodzie pozwoli doświetlić odpowiednie obszary na naszej posesji, może być to przykładowo żywopłot, czy też kępa kwiatów. Jak prawidłowo oświetlić nasz ogród?

Jeżeli w naszym ogrodzie posiadamy stolik i krzesełka, czy miejsce na grilla, możemy wówczas postawić większą lampę zasilaną elektrycznie, i jest to bardzo dobry pomysł na długie ciepłe wieczory spędzane na zewnątrz.

W tym wypadku może być to lampa o wysokości ponad dwóch lub trzech metrów, która dobrze oświetli cały teren. Jeżeli wybieramy elementy małej architektury do naszego ogrodu, należy zwrócić uwagę na ich styl. Obecnie możemy kupić zarówno ławki, jak i lampy w tym samym stylu, a bardzo dużą popularnością cieszą się modele żeliwne ze względu na trwałość. Mogą być one pomalowane w różne kolory, nie musi być to oczywiście kolor czarny, może być to zieleń, czy też naturalny kolor drewna. Możesz sprawdzić online jaki asortyment lamp oferuje firma PromarLighting.pl. Lampy tego rodzaju mogą posiadać pojedynczych klosz, ale bardzo dobrze sprawdzą się także lampy z podwójnym kloszem, które dadzą więcej światła, dzięki temu będziemy mogli oświetlić większą część naszego ogrodu. Mogą być to także nowoczesne lampy, które możemy skonfigurować tak, aby współpracowały z innymi elementami naszego inteligentnego domu. Możemy zastosować w tym przypadku włącznik czasowy, lub też zapalanie czy też gaszenie lampy w przypadku otwierania bramy.