Blog

Odpowiedni materac zapewni nam lepszy komfort snu

Jakość naszego snu wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie w ciągu dnia.

Kiedy śpimy zbyt krótko, lub też na niewygodnym łóżku, przez cały dzień możemy odczuwać dyskomfort, rozdrażnienie, zmęczenie i nie być w pełni produktywnymi w pracy i w domu. Dlatego też należy zwrócić uwagę na to. jaki posiadamy materac. W tym przypadku zwracamy szczególną uwagę na jego twardość i wygodę. Oczywiście jest to indywidualna sprawa, ponieważ jedne osoby wolą materace bardziej miękkie, inne osoby lepiej wysypiają się na materacu twardym. Producenci materaców wprowadzili specjalne oznaczenia, takie jak H2, H3, H4, a są to swego rodzaju klasy twardości. Kiedy będziemy poszukiwali odpowiedniego dla nas materac, warto zwrócić uwagę na to, jaką twardość on posiada. Odpowiedni materac zapewni nam lepszy komfort snu

Obecnie na rynku znajdziemy bardzo wiele różnych materacy, mogą być to materace ze sprężynami, wypełnione gąbką, i utwardzone kokosem.

Jednak obecnie najbardziej popularne są materace ze sprężynami kieszeniowymi, posiadają one bardzo wiele niezależnych sprężyn, które dają nam bardzo dużą wygodę spania. Warto zwrócić także uwagę na strefy komfortu, które odpowiadają naszym poszczególnym partiom ciała. Mogą one posiadać różną twardość, dzięki temu materac bardzo dobrze będzie układał się do naszej pozycji snu. Warto wybierać materace posiadające właściwości antyalergiczne, a także posiadające zdejmowane pokrowce możliwe do prania w wyższych temperaturach. Dzięki temu łatwiej będziemy mogli zadbać o higienę, oraz materace posłużą nam dłużej. Oczywiście pierwszą rzeczą, na jaką zwrócimy uwagę przy wyborze materaca, jest jego wielkość, którą będziemy dobierać oczywiście do wielkości naszego łóżka. Warto także zwrócić uwagę na wysokość materaca, ponieważ przyjmuje się, że wyższe materace będą wygodniejsze. Wysokiej jakości materace znajdziemy pod tym linkiem expertsnu.pl/12-materace-do-spania. Materac, podobnie jak poduszka, będzie miał duży wpływ na jakość naszego snu, dlatego też nie warto oszczędzać na materacu i powinniśmy wybierać modele renomowanych firm. W przypadku tańszych modeli materac może utracić swoje właściwości już po roku, przez co będzie powodował dyskomfort.