Finanse

Leasing na samochód – jak obliczyć koszty?

Istnieje wiele form finansowania zakupu, jednak jedną z najpopularniejszych jest bez wątpienia tzw. leasing operacyjny. Korzystają z niego przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy za niewielką, miesięczną opłatę mogą korzystać z nowego samochodu. Jednak niektórzy właściciele firm obawiają się leasingu – to duży błąd! W upewnieniu się, że leasing auta to doskonała inwestycja, pomoże specjalny kalkulator leasingowy firmy CLS.

Skorzystanie z leasingu na samochód niesie za sobą wiele korzyści. Na czym polega? Dana firma leasingowa kupuje auto, a następnie odpłatnie użycza je klientowi. Po upływie umowy leasingowej przedsiębiorca może wykupić dany pojazd lub pozostawić go firmie leasingowej. Leasing stanowi zatem doskonałą alternatywę dla kredytu i z roku na rok zyskuje na popularności. Jednak by ostatecznie podjąć decyzję, warto przeanalizować koszty takiego rozwiązania. CLS Sp. z o.o. oferuje proste i skuteczne narzędzie, które pomoże oszacować wydatki związane z tą formą finansowania. To intuicyjny w obsłudze kalkulator raty leasingowej.

Jak skorzystać z kalkulatora od CLS? Wystarczy posiadać komputer czy jakiekolwiek inne urządzenie z dostępem do Internetu. Pierwszy krok to określenie rodzaju samochodu. Do wyboru jest samochód osoby, auto ciężarowe, maszyna rolnicza, maszyna budowlana oraz maszyna lub urządzenie przemysłowe. Następnie trzeba wpisać wartość netto oraz brutto pojazdu. Kolejny etap to już zdefiniowanie wpłaty własnej czy wartości wykupu po zakończeniu umowy leasingowej (w procentach). Należy także ustalić okres leasingowania. Wszystkie te czynności wykonuje się w oparciu o funkcjonalne suwaki.

Kalkulator od razu podaje przybliżoną wartość raty leasingu. Ofertę można także wydrukować – zostaje ona przesłana na podany adres e-mail. Warto jednak pamiętać, że kalkulator rat leasingu to jedynie narzędzie o charakterze informacyjnym i orientacyjnym. Konkretna firma leasingowa, do której zgłosi się przedsiębiorca, może zaproponować inne, wyższe lub niższe, opłaty. Jednak bez wątpienia kalkulator od CLS to przydatny program, który może okazać się niezastąpiony przy szacowaniu kosztów leasingu samochodowego. Dobrze także zwrócić uwagę, że dodatkową funkcją kalkulatora leasingowego CLS jest możliwość obliczenia raty kredytowej, co pozwala szybko i sprawnie porównać dwie formy finansowania, tj. leasing i kredyt.