Uroda

Narzędzia fryzjerskie – Idealna fryzura ważna jak biżuteria

Każdy z nas kupując narzędzia do domu czy warsztatu, zwraca uwagę na wysoką jakość produktu.

Podobnie jest z profesjonalnymi narzędziami fryzjerskimi. Muszą być one trwałe, precyzyjne oraz wygodne w użyciu. Szanujący się fryzjer oraz osoba świadoma, dbająca o swoje włosy, zawsze wybierze produkty najwyższej jakości.
Podstawowe narzędzia fryzjerskie takie jak nożyczki. Nie ważne, czy posłużą tylko do podcięcia końcówek, czy do bardziej skomplikowanych stylizacji- zawsze powinny być dobrane indywidualnie. Nożyczki dostępne są w kilku rozmiarach, więc bez problemu dopasujemy rozmiar do swoich potrzeb. Nożyczki powinny idealnie leżeć w dłoni i zapewniać jak najlepszy komfort dla fryzjera. Kolejną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest materiał, z którego zostały wykonane. Muszą być odporne na korozję jak i uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie nie powinny być zbyt ciężkie, aby nie powodować bólu podczas wielogodzinnej pracy. Materiał z jakiego nożyczki są wykonane, ma również wpływ na ich ostrość- im gorszej jakości ostrze, tym mniejsza możliwość zachowania precyzji cięcia.

Istnieje wiele rodzajów nożyczek. Najczęściej wybieranymi zaraz po klasycznych są degażówki. Służą do przerzedzenia włosów podczas wykończenia fryzury. Przy wyborze kierujemy się takimi samymi kryteriami, jak wyżej. Mamy możliwość dobrania koloru nożyczek do swoich upodobań.

Kolejnym ważnym elementem, bez którego ciężko wyobrazić sobie pracę fryzjera oraz domową toaletkę, są grzebienie. Powinny być wykonane z najwyższej jakości tworzywa, odpornego na działanie wysokich temperatur oraz różnych związków chemicznych, np. farb. Dobrze, gdy grzebień jest antybakteryjny, antystatyczny (dzięki czemu włosy nie elektryzują się) oraz delikatny dla włosów i skóry głowy. Do wyboru mamy dużo różnych grzebieni, np.: do układania i stylizacji, do pasemek, do strzyżenia, więc każdy znajdzie swój ideał.

Szczotki do włosów są bezapelacyjnie niezastąpionym elementem w kwestii dbania o włosy oraz ich stylizacji. Dwa podstawowe typy, to:

  • Szczotki standardowe- idealnie sprawdzają się do codziennej pielęgnacji, układania i rozczesywania każdego rodzaju włosów, dodatkowo można nimi masować skórę głowy, co pobudza porost włosów i zmniejsza ich utratę. Szczotki powinny mieć trwałe, najlepiej naturalne włosie (np. z dzika), które nie będzie się wyginać ani wypadać, ale jednocześnie będzie delikatne, aby nie szarpać i nie ciągnąć włosów. Dobrze, gdy wykazują działanie jonizacyjne, które domyka łuski włosów i sprawia, że są one wygładzone. Muszą być łatwe w utrzymaniu czystości oraz dobrze leżeć w dłoni. A gdy dodamy do tego ciekawy i estetyczny design- mamy szczotkę idealną.
  • Szczotki do modelowania- są to okrągłe szczotki z otworami wentylacyjnymi, dzięki którym wymodelujemy nasze włosy i pięknie podniesiemy je od nasady. W tym przypadku również dobieramy narzędzie indywidualnie. Każdy rodzaj włosów wymaga innego rozmiaru, tworzywa oraz włosia szczotki. Powinny być odporne na działanie wysokiej temperatury, a jednocześnie szybko się nagrzewać i trzymać ciepło. Muszą być solidne, lekkie i wygodne w użyciu. Dużym plusem jest wyjmowany szpikulec na końcu szczotki, dzięki czemu bez problemu oddzielimy pasma włosów.
  • Szczotki plastikowe- co odróżnia ten typ szczotek od klasycznych? Z pewnością niestandardowy kształt oraz ząbki zamiast włosia. Możemy ich używać zarówno na suche, jak i mokre włosy. Szczotka idealnie dopasowuje się do dłoni, przez co jest bardzo wygodna i poręczna. Ząbki o różnej długości dokładnie rozczesują włosy oraz wykonują masaż skóry głowy. Idealnie sprawdzi się do codziennej pielęgnacji nawet u dzieci, ponieważ szczotka nie szarpie włosów. Sprawia, że są one miękkie i idealnie wygładzone.

W temacie szczotek nie można pominąć tych specjalnie stworzonych dla prawdziwych mężczyzn, czyli standardowa szczotka do brody oraz kartacz. Świadomi panowie wiedzą, jak ważna jest pielęgnacja i dbałość o zarost. Szczotki te zaprojektowane są w sposób maksymalnie poprawiający komfort użytkowania:

  • specjalna budowa zapewnia łatwe użycie oraz przechowywanie,
  • naturalne włosie idealnie rozczesuje, masuje oraz pozbywa się martwego naskórka z brody,
  • naturalne drewno zapewnia ekskluzywny wygląd i przede wszystkim świadczy o wytrzymałości produktu.

Profesjonalne narzędzia fryzjerskie są niezbędne w każdym salonie, ale również pomagają nam w codziennym życiu. Dzięki nim mamy nieograniczone możliwości tworzenia nowych stylizacji oraz dbania w 100% o nasze włosy.