Blog

Porady, które pomogą Ci podróżować praktycznie wszędzie

Niezależnie od tego, czy Twoja firma zabiera Cię z dala od domu, czy szukasz niezapomnianych wakacji, możesz skorzystać z tych przydatnych wskazówek dotyczących podróży.

Chociaż podróżowanie z czasem stawało się coraz szybsze i tańsze, nadal istnieje duża różnica między kosztami, które ponosisz jako podróżnik nieprzygotowany, a kosztem bycia dobrze wykształconym.Aby podróżować bezpiecznie, nie noś wszystkich kosztowności w jednym miejscu. Nikt nie chce zajmować się zaginionymi rzeczami podczas podróży, ale jeśli musisz, lepiej zminimalizować straty. Umieść swoje karty kredytowe, gotówkę, biżuterię i wszystko, co cenisz, w różnych miejscach – niektóre w torbie, niektóre w kieszeni, niektóre w portfelu i tak dalej. W ten sposób, nawet jeśli coś zostanie skradzione lub zgubione, prawdopodobnie nie stracisz wszystkiego.Dotrzyj do swojej sieci. Serwisy społecznościowe ułatwiają uzyskiwanie sugestii od znajomych i wybieranie ich mózgów w celu uzyskania informacji. Opublikuj pytanie o miejsce docelowe, a prawdopodobnie zdobędziesz wiele odpowiedzi. Te natychmiastowe odpowiedzi są szczególnie przydatne, gdy jesteś w podróży i szukasz miejsca do jedzenia jak najszybciej.Jeśli planujesz wyjazd za granicę, upewnij się, że rozumiesz kurs wymiany waluty obcej. W razie potrzeby weź ze sobą kalkulator kieszonkowy. Możesz wymienić swoje pieniądze na walutę obcą w lokalnym banku, jeśli planujesz z wyprzedzeniem. Unikaj używania karty kredytowej za granicą, jeśli nie chcesz, aby została przeładowana.Zanim przejdziesz przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku, upewnij się, że włożyłeś do bagażu podręcznego dodatkową resztę lub kluczyki do samochodu. Utrzymywanie zapasu linii, ponieważ musisz wyjąć drobne z każdej kieszeni cargo, jest uciążliwe, ale można go łatwo uniknąć. Powiedziawszy to, poluzuj sznurowadła butów, zanim dotrzesz do obszaru kosza, aby zsunąć buty.Wiele hoteli oferuje mieszkańcom zniżki, zwłaszcza poza sezonem. Porady, które pomogą Ci podróżować praktycznie wszędzie

Jeśli wybierasz się gdzieś, gdzie masz rodzinę lub znajomych, powinieneś poprosić ich o lokalną zniżkę.

Jeśli taki jest, możesz poprosić ich o zarezerwowanie hotelu i zaoszczędzić trochę pieniędzy!Każdy, kto kiedykolwiek był na rejsie, wie, jak bardzo wszystkie korytarze i drzwi wyglądają tak samo. Aby ułatwić znalezienie swoich drzwi, przynieś zdjęcie swojego rodzinnego zwierzaka lub coś innego (nic osobistego!) i przymocuj je do drzwi za pomocą świątecznej kokardki. Pomoże Ci to łatwo określić, który pokój należy do Ciebie.Jeśli nie chcesz rozmawiać ze współlokatorami, zabierz ze sobą duże słuchawki redukujące hałas. Większość ludzi nie będzie próbowała nawiązać rozmowy z kimś, kto oczywiście nie jest zainteresowany rozmową. Mają one dodatkową zaletę blokowania odgłosów płaczu niemowląt lub rozmów ludzi podczas relaksu.Pokaż swoją lojalność. Nawet jeśli planujesz zostać tylko na jedną noc, jeśli Twój hotel ma program lojalnościowy, warto do niego dołączyć. Oprócz dodatkowych udogodnień, takich jak prasowanie odzieży czy bezpłatne posiłki, gość, który jest postrzegany jako lojalny klient, jest mniej skłonny do wyboru, jeśli hotel ma za dużo rezerwacji i musi anulować rezerwację lub musi wymienić pokój o niższej jakości.Kształcenie się na tajniki podróżowania może zaoszczędzić więcej niż tylko pieniądze. Doświadczeni podróżnicy nie tylko docierają do celu za mniejsze pieniądze, ale często docierają tam szybciej i prawie zawsze są mniej zestresowani. Wskazówki zawarte w tym artykule to dopiero początek Twojej edukacji podróżniczej; szukaj więcej sposobów na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy.