Blog

Prosta lista sposobów na przygotowanie się do podróży

Spojrzenie na świat ze świeżej perspektywy to jedna z radości podróżowania.

Podróżowanie przynosi edukację i przygodę. Każdy może cieszyć się wakacjami, ponieważ jest tak wiele miejsc do wyboru. Wykorzystaj w pełni swoje podróże, dobrze wykorzystując tę ​​radę.Daj napiwek personelowi obsługi hotelu. Mały napiwek może mieć największy wpływ na Twój pobyt. Jeśli nie dasz napiwku, pokojówka, która obsługuje twój pokój, może czuć się zlekceważona brakiem wdzięczności finansowej, a to może prowadzić do zaniedbania twojego pokoju, a także dostaw mydeł i szamponów. Twój bagażnik, jeśli zostanie odpowiednio opłacony, może zasugerować wspaniałe miejsca w mieście.Podczas pobytu w hotelu, który oferuje cyfrowy budzik, po przyjeździe sprawdź zarówno godzinę, jak i alarm. Powszechnym żartem jest ustawianie alarmu na bardzo wczesne godziny lub majstrowanie przy czasie wyświetlanym na zegarze. Późną nocą, kiedy kładziesz się spać, możesz nie zdawać sobie sprawy, że Twój zegar jest szybki lub wolny o 30 minut.Jeśli dużo podróżujesz do pracy, ciągła zmiana miejsca i samolotów może być wyczerpująca. Ułatw sobie sprawę, zawsze prosząc o to samo miejsce podczas rezerwacji lotu („proszę 9A lub tuż nad skrzydłem”). Właściwie nad skrzydłem jest to dobre miejsce, ponieważ samolot jest zwykle najmocniej zakotwiczony i mniej podatne na wibracje. W ten sposób poczujesz się tak, jakbyś siedział na „swoim” miejscu w tym samym samolocie tam iz powrotem, a także będziesz przyzwyczajony do pracy w tej konkretnej pozycji (okno po lewej itp.).Jeśli wybierasz się do obcego kraju, w którym angielski nie jest językiem podstawowym, postaraj się nauczyć przynajmniej kilku podstawowych zwrotów i upewnij się, że Twoja wymowa jest jak najbardziej zbliżona do prawdziwej. Jeśli zaczniesz w ICH języku, większość osób, które nie mówią po angielsku, szybko zorientuje się, że tak naprawdę nie mówisz w ich języku i spotka się z tobą więcej niż w połowie, próbując się porozumieć. Prosta lista sposobów na przygotowanie się do podróży

Z drugiej strony rozpoczynanie w języku angielskim oznacza przesłanie, że muszą komunikować się na twoich warunkach, co jest niegrzeczne.Na bezstresowe wakacje zacznij przygotowywać się na tydzień przed wyjazdem.

Upewnij się, że Twoi znajomi i rodzina wiedzą, dokąd jedziesz, i niech ktoś podjedzie pod Twój dom, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. W razie potrzeby zainstaluj alarm. Znajdź kogoś, kto zajmie się Twoimi zwierzętami i roślinami.Jeśli wybierasz się w dłuższą podróż, spakuj plastikowe torby. Plastikowe torby zawsze przydadzą się, gdy coś wylejesz, na przybory toaletowe lub jeśli masz brudne pranie. Tymczasem w niektórych miejscach można prać, więc zawsze warto mieć przy sobie plastikową torbę, aby trzymać brudne pranie.Jeśli masz alergię na koty, psy, a nawet kurz, powinieneś zabrać ze sobą lek przeciwalergiczny do samolotu. Ludzie mają tendencję do zabierania swoich zwierząt na loty. Nawet jeśli zwierzę nie towarzyszy im w podróży, nadal mają na ubraniach sierść zwierząt domowych.Aby zapobiec zachorowaniu po długim locie, możesz rozważyć użycie sprayu z solą fizjologiczną w nosie. Udowodniono, że pomaga to zwalczać wszelkie bakterie, które mogą być uśpione w powietrzu. To świetny sposób, aby nałożyć jeden na pasażerów obok ciebie, jeśli są chorzy.Mamy nadzieję, że możesz teraz zorganizować udaną podróż. Możesz nawet udać się do miejsc, o których tylko marzyłeś. Te wskazówki sprawią, że Twoja podróż będzie bezstresowa i przyjemna. Czy nie uważasz, że nadszedł czas, aby zebrać wszystkie te miejsca, do których chciałeś się udać, i rozpocząć podróż swojego życia?