Uroda, Zdrowie

Skuteczne odchudzanie z suplementami i zbilansowaną dietą

Problemy psychiczne dotykają coraz większą ilość ludzi. Za chorobę psychiczną, która jest najmocniej rozpowszechniona uważana jest zaraz za depresją nerwica. Nerwica to choroba psychiczna, ale w żadnym wypadku nie można jej określić jako choroby psychotycznej.

Tym, co odróżnia nerwicę od psychoz, a więc między innymi i schizofrenii jest krytycyzm wobec własnych objawów, który pojawia się u pacjenta. Nerwica jest chorobą, która objawia się na wiele sposobów. Objawy można ująć w kilka grup: objawy somatyczne, poznawcze oraz behawioralne. Pacjentka z nerwicą może na przykład zajadać swoje problemy, napięcia i lęki i wtedy pojawi się u niej otyłość. Bardzo częstym, wręcz osiowym objawem każdej nerwicy jest natomiast lęk. Lęk ten może przybierać bardzo różne postacie. Może to być lęk uogólniony, który towarzyszy pacjentowi niemalże cały czas.

Może to być lęk napadowy, który pojawia się od czasu do czasu. Może pojawić się także lęk sytuacyjny, który dotyczy określonej sytuacji i powoduje, że osoba dotknięta tym rodzajem lęku unika sytuacji lękowej.

Ekstrakt z zielonej herbaty jest popularnym składnikiem wielu suplementów odchudzających. Wynika to z faktu, że liczne badania wykazały, że główny przeciwutleniacz – EGCG, wspomaga spalanie tłuszczu. Wiele badań na ludziach wykazało, że ekstrakt z zielonej herbaty może zwiększać spalanie tłuszczu i powodować utratę tłuszczu, szczególnie w okolicy brzucha. Trzeba jednak uważać ekstrakt z zielonej herbaty jest ogólnie dobrze tolerowany. Zawiera trochę kofeiny i może powodować objawy u osób wrażliwych na kofeinę. Zielona herbata i ekstrakt z zielonej herbaty mogą nieznacznie zwiększyć spalanie tłuszczu i mogą pomóc w utracie tłuszczu z brzucha, na czym zależy wielu osobom. Oczywiście dodatkowo zaleca się przestrzeganie diety niskotłuszczowej. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest połączenie ruchu, diety oraz suplementów, wówczas tabletki odchudzające mają najlepsze działanie.