Turystyka

Wycieczka do Gruzji

Bardzo dużo osób, które chcą zobaczyć dalsze na wschodzie kraje wybiera Gruzję, a to wszystko, dlatego że Polacy są tam mile widziani.

Potwierdzeniem tego jest możliwość wyjazdu do Gruzji bez paszportu. Można mieć tylko dowód i już można tam polecieć. Warto odwiedzić w Gruzji Narikala, czyli ruiny malowniczego fortu, który prezentuje się naprawdę niesamowite. Dodatkowo skoro już jesteśmy przy historii miejsce do odwiedzenia jest Uplisciche, czyli ruiny skalnego miasta z epoki żelaza. Gruzja to też pienne góry, jaskinie i klasztor, dlatego dla każdego znajdzie się tutaj coś interesującego. Na miejscy można wynająć sobie samochód i całość objechać. Będzie to dla nas na pewno ciekawe przeżyciu i spojrzenie na całkowicie inny świat, które do tej pory nie znaliśmy. Na pewno warto odwiedzić stolicę Gruzji, czyli Tbilisi, która otoczona jest wzgórzami i dzięki temu panuje tam niesamowity klimat. Można skorzystać i spacerować po wąskich uliczkach miasta, ale można również zwiedzać meczety czy synagogi. Bez względu na swoje wymagania coś dla siebie znajdziemy. Jeśli ktoś lubi wszystko, co związane z religią to Mccheta będzie miejsce, które jest uważane za stolicę religijną Gruzji. Mamy tutaj najważniejsze budynku sakralne w państwie, dlatego byłoby dobrze je zobaczyć na własne oczy.

Interesujące miejsca do zwiedzania w Gruzji

Kolejne historyczne miejsce to miasto Gorl gdzie urodził się Józef Stalin. Można tam znaleźć muzeum jak i różnego rodzaju budowle i pomniki poświęconej jego osobie. Jednym z najstarszych miast na świecie jest Kutasisi i tam również powinniśmy się pojawić. Znajduje się tam między innymi Monastyr Gelati. Gruzja to duże państwo, które ma wiele do zaoferowania dla każdego turysty. Jeśli Gruzja atrakcje blog nam się spodoba to będziemy tam na pewno częściej przyjeżdżać. Państwo cały czas się zmienia i rozwija, dlatego na pewno urzeknie swoim klimatem niejedną osobę, która tam przyjedzie. Warto zarezerwować sobie nocleg i lot i obudzić się już jutro w pięknej Gruzji.