Biznes

Wskazówki dla początkujących projektantów stron internetowych dotyczące projektowania w sieci

Kiedy próbujesz zaprojektować udaną stronę internetową, może to być przerażające.

Jeśli masz minimalne lub żadne doświadczenie w projektowaniu stron internetowych, a może masz dużo, nadal może to być wstrząsające zadanie. Jest wiele do przemyślenia, na przykład układ i kolorystyka. Informacje, których potrzebujesz, również będą się często zmieniać. Ten artykuł może pomóc w dokonywaniu pewniejszych wyborów projektowych.Zawsze dobrze jest dodać favicon do swojej witryny. Favicon to plik obrazu 16×16 w formacie .Ico. Ten obraz jest widoczny obok paska adresu URL, obok tytułu strony na otwartej karcie i jest również widoczny na karcie zakładek, jeśli zdecydujesz się dodać stronę do zakładek. Favicon pomoże użytkownikom szybko rozpoznać Twoją stronę w przeglądarce bez czytania tekstu lub bezpośredniego przeglądania strony.Szybkość jest królem, jeśli chodzi o strony internetowe, więc upewnij się, że Twoje obrazy ładują się szybko. Jeśli osoba odwiedzająca Twoją witrynę musi chwilę poczekać na załadowanie strony, prawdopodobnie kliknie ją i opuści. Prawdopodobnie nie wrócą.Unikaj używania ramek. Większość witryn porzuciła własne ramki, ponieważ dostępne stały się lepsze alternatywy, ale nadal istnieją witryny, które zostały uwięzione w 1996 roku. Alternatywy dla ramek nawigacyjnych obejmują panele nawigacyjne o stałej pozycji, posiadające nawigację w wielu obszarach (np. po lewej i na dole). Wskazówki dla początkujących projektantów stron internetowych dotyczące projektowania w sieci

lub uproszczenie struktury strony, aby linki nawigacyjne nigdy nie były daleko.Uważaj na firmy hostingowe, które twierdzą, że oferują swoim klientom nieograniczoną przepustowość.

Zwykle jest coś, co jest napisane drobnym drukiem, co znacznie różni się od tego. W wielu przypadkach ludzie mają problemy z polityką dozwolonego użytku.Unikaj wpychania elementów strony razem. Każda sekcja strony powinna być naturalnie oddzielona od siebie, ponieważ dzięki temu cel każdej sekcji jest bardziej przejrzysty. Najłatwiejszym sposobem oddzielenia sekcji jest użycie bloków DIV, ale są też inne sposoby, w tym pozycjonowanie bezwzględne (niezalecane), polecenie CSS margin i floaty.Testowanie witryny w każdej dostępnej przeglądarce to świetny sposób, aby upewnić się, że działa tak, jak chcesz dla każdego odwiedzającego. Różne przeglądarki, takie jak Internet Explorer, Firefox, Safari lub Chrome, mogą nie wyświetlać treści w ten sam sposób; to, co działa w jednym, może nie działać w innym. Przetestuj każdą stronę w każdej przeglądarce, zanim udostępnisz swoją witrynę.Pliki, które należy otworzyć w zewnętrznym programie, należy zawsze oznaczać ikoną. Wiele witryn obsługuje pliki PDF i rzadziej pliki DOC, które należy otwierać odpowiednio w programie Foxit Reader i Microsoft Word/OpenOffice. Pliki te powinny być oznaczone ikoną reprezentującą typ pliku oraz linkiem do pobrania odpowiedniej przeglądarki, jeśli użytkownik jej nie posiada.Używaj obrazów mądrze. Obrazy bitmapowe nie nadają się do użytku w Internecie, a niektóre GIF-y nie działają dobrze z dużą ilością kolorów. Ważny jest również rozmiar obrazu, ponieważ większe obrazy mogą sprawić, że widzowie będą musieli czekać na ich pobranie. Wybierz mniejsze obrazy i używaj ich oszczędnie, aby ułatwić zarządzanie witryną.Projektowanie stron internetowych obejmuje każdy aspekt witryny, łącznie z jej tłem i czcionkami. Projektowanie stron internetowych może być nieco przytłaczające, ponieważ jest tak wiele aspektów, że zaprojektowanie witryny nie zawsze musi być trudne. Kiedy wdrożysz to, czego nauczyłeś się z powyższego artykułu, będziesz więcej niż gotowy do rozpoczęcia projektowania skutecznej, atrakcyjnej strony internetowej.