Moda

W przypadku makijażu mineralnego im mniej składników, tym lepiej

Obecnie wiele kobiet zniechęca się tradycyjnego do makijażu ze względu na stan skóry i sztuczne składniki zawarte w niektórych kosmetykach.

U niektórych kobiet stosowanie makijażu powoduje problemy ze skórą, takie jak podrażnienia, zatkane pory i trądzik. Osoby, które doświadczają tego rodzaju kłopotów, powinny spróbować użyć makijażu mineralnego. Możesz stosować makijaż mineralny do wszystkich rodzajów skóry. Jest również polecany osobom z trądzikiem różowatym i wypryskami. Niektóre kobiety w ogóle nie noszą makijażu, ponieważ nie podoba im się to, że czują go na skórze. Makijaż mineralny daje zarówno naturalny wygląd, jak i naturalne odczucia. Nie klei się, jest lekki i nie powoduje podrażnień. Naturalne związki mineralne, takie jak mika, dwutlenek tytanu, cynk i tlenki żelaza, są szeroko stosowane w produkcji takich kosmetyków. Kiedy używasz kosmetyków z syntetycznymi składnikami przez długi czas, najprawdopodobniej może to spowodować zmarszczki i plamy na skórze. Nie ma absolutnie żadnych chemikaliów, sztucznych wypełniaczy ani niebezpiecznych barwników w kosmetykach mineralnych do makijażu. Korzystanie z takich kosmetyków nie zatyka porów, a dzięki zawartości cynku, pomaga uspokoić i ukoić podrażnioną skórę.

Makijaż mineralny rzadko trzeba ponownie nakładać, ponieważ zapewnia doskonałe pokrycie za pierwszym razem.

Ze względu na brak talku w preparacie kosmetyki mineralne nie zatykają porów i nie powodują wysuszania skóry. Jeśli pudry mineralne zawierają dwutlenek tytanu i tlenek cynku, makijaż może również służyć za naturalny i skuteczny filtr przeciwsłoneczny. Ochrona SPF na promieniowanie UV wynosi około 10-20 w zależności od zastosowanej dawki składników i powstrzyma niebezpieczne promienie słoneczne przed dostaniem się do głębokich warstw skóry. Makijaż mineralny nie zawiera również konserwantów ani żadnych substancji chemicznych niebezpiecznych dla zdrowia i wyglądu skóry, które są powszechnie stosowane w tradycyjnych kosmetykach.