Dom

Zlewozmywak stalowy czy granitowy?

Zlewozmywak kuchenny zawsze pozostanie niezbędnym elementem wyposażenia kuchni, jednak przy coraz większej liczbie dostępnych stylów i wyborów kolorystycznych, praktyczność i estetyka są dla wielu równie ważne. Wybór stali nierdzewnej, ceramiki, kompozytu granitowego i materiałów syntetycznych oraz szereg opcji dopasowania, w tym bateria, mogą sprawiać trudności przy wyborze wszystkich wariantów.

Będziesz wtedy musiał wybrać kran i akcesoria, które będą pasować do zlewu. Nie pozwól, aby wszystkie opcje projektowania Cię zdławiły, cały ten wybór pozwala stworzyć oszałamiający i niepowtarzalny duet zlewozmywaka i baterii, który stanie się ozdobą w Twojej kuchni. Przed rozpoczęciem procesu wyboru musisz dokonać pomiaru i dokładnie przemyśleć, jak używasz zlewu do codziennych zadań kuchennych. Po utworzeniu listy kontrolnej łatwiej będzie znaleźć model pasujący do Twojego stylu życia i wnętrza. Zlewozmywaki granitowe są niezwykle wszechstronne. Dzięki wyborowi neutralnych opcji kolorystycznych możesz łączyć je z różnorodnymi powierzchniami roboczymi, aby stworzyć prawdziwe wrażenie w kuchni. Zlewozmywaki granitowe są wytrzymałe, stylowe i zachowają swój wysokiej jakości wygląd przez całe życie. Zaprojektowane przy użyciu mieszanki granitowych cząstek i żywicy akrylowej zlewozmywaki kompozytowe są dostępne w wielu stylach, kolorach i formach, dzięki czemu nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem zlewu granitowego, który idealnie spełni Twoje potrzeby.


Te zlewozmywaki składają się ze starannie wyselekcjonowanej mieszanki kamienia naturalnego i żywicy, aby sprostać intensywnemu użytkowaniu i wyglądać wspaniale. Zlewozmywaki granitowe i kompozytowe są niezwykle wytrzymałe, co jest koniecznością w najczęściej używanych urządzeniach kuchennych. Granitowy kompozyt jest dostępny w kilkudziesięciu kształtach, rozmiarach, kolorach i wykończeniach. Zlewozmywaki z czystego naturalnego granitu są stosunkowo drogie. Zdecydowana większość sprzedawanych zlewozmywaków granitowych to tak naprawdę kompozyt granitowy lub kompozyt kwarcowy. Oczywiście zlewozmywaki granitowe i zlewozmywaki ze stali nierdzewnej są tak różne od siebie, jak to tylko możliwe. Granit jest mniej podatny na uszkodzenia, ale jest ciężki i trzeba wziąć to pod uwagę podczas projektowania kuchni. Stal nierdzewna jest lekka, łatwiejsza w utrzymaniu i tańsza niż granit, ale nie oferuje opcji kolorów ani trwałości kamienia.