Zdrowie

Mezoterapia igłowa – szybka rewitalizacja skóry twarzy

Mezoterapia igłowa, czyli ostrzykiwanie skóry indywidualnie dobranymi koktajlami odżywczymi jest elementem profilaktyki przeciwstarzeniowej lub narzędziem do walki z już istniejącymi zmianami. Co warto wiedzieć o zabiegu mezoterapii?

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu pod skórę substancji aktywnych za pomocą serii mikronakłuć (strzykawką z bardzo cienką igłą lub specjalnym urządzeniem np. Dermapen, który posiada głowicę z kilkunastoma mikroigiełkami). Drobne,  podskórne lub śródskórne iniekcje pozwalają specjaliście pominąć barierę w postaci naskórka i zaaplikować preparaty o dobroczynnym działaniu, takie jak np. kwas hialuronowy, kofeinę, koenzymy, kompleksy witamin, aminokwasy, peptydy, czy sole mineralne. Mimo iż mezoterapia nie jest zabiegiem chirurgicznym, jej przeprowadzenie wymaga od specjalisty szerokiej wiedzy na temat budowy skóry, precyzji i odpowiedniego dawkowania cennych substancji. Zabieg trwa maksymalnie kilkanaście minut, można więc wykonać go w czasie przerwy na lunch.

Mezoterapia igłowa – czym różni się od mezoterapii bezigłowej?

Mezoterapia igłowa, jak sama nazwa wskazuje, wymaga użycia igły. W przypadku mezoterapii bezigłowej specjalista korzysta z tzw. elektroporacji, wprowadzając cenne substancje za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości. Inną metodą, która nie wymaga iniekcji jest sonoforeza (mikromasaż) – można powiedzieć, że to swego rodzaju odmiana mezoterapii bezigłowej. Dlaczego warto skorzystać z mezoterapii igłowej? 

Zalety mezoterapii igłowej – korzyści dla twarzy i ciała

Jakie są główne zalety mezoterapii? Ten popularny zabieg z dziedziny kosmetologii pozwala szybko:

  • odżywić i nawilżyć skórę, 
  • nadać cerze świetlistość i przywrócić jej naturalny koloryt,
  • spłycić drobne zmarszczki mimiczne,
  • zlikwidować zasinienia,
  • zredukować małe blizny,
  • przywrócić skórze sprężystość,
  • zmniejszyć obrzęki wokół oczu,
  • poprawić gęstość skóry.

Mezoterapia igłowa dostępna m.in. w warszawskiej Klinice Miracki jest przydatna również w niwelowaniu innych defektów, nie tylko twarzy, ale i ciała. Dzięki kontrolowanym mikronakłuciom możemy zlikwidować szpecące rozstępy, czy cellulit (w różnym stadium zaawansowania). Iniekcje są też niezwykle pomocne w leczeniu łysienia, z którym zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Decydując się na kurację, możemy zahamować intensywną utratę włosów poprzez odżywienie skóry głowy wstrzykniętymi mieszkankami.

Mezoterapia igłowa twarzy jest niechirurgiczną, mało inwazyjną metodą, która poprawia wygląd skóry, odmładza ją i wzmacnia. Procedura nie wiąże się z okresem rekonwalescencji, nie wymaga zastosowania znieczulenia ani szczególnych przygotowań ze strony pacjentki. Może być wykonywana o każdej porze roku i jest odpowiednia dla każdego typu cery. Zabieg nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, jednak jest zalecany szczególnie dla osób po 25. roku życia (mezoterapia może stanowić element profilaktyki przeciwstarzeniowej).

Zabiegi mezoterapii igłowej – kiedy widać efekty?

Wiele kobiet zastanawia się, po jakim czasie mezoterapia daje efekty w postaci likwidacji widocznych objawów zmęczenia i starzenia się skóry? Zabiegi mezoterapii stymulują procesy naprawcze skóry – dla uzyskania optymalnych efektów rekomendowane jest poddanie się 4 sesjom co 7,14 lub 28 dni. Efekt finalny następuje po pełnej serii, czyli kilku/kilkunastu tygodniach. Warto po około 6 miesiącach wykonać tzw. zabieg przypominający, dzięki któremu utrzymamy osiągnięte rezultaty.

Podsumowując, mezoterapia igłowa pozwala odzyskać młodzieńczą witalność, pobudzić skórę do regeneracji i poprawić wygląd twarzy oraz ciała. To bezpieczny i bezbolesny zabieg odmładzający, który gwarantuje długotrwałe rezultaty.

W przypadku dodatkowych pytań i wątpliwości dotyczących zapraszamy serdecznie do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie. Doświadczeni eksperci chętnie udzielą szczegółowych informacji na temat wielu innych zabiegów rewitalizujących skórę twarzy i ciało.