Blog

Piękne porady dotyczące zdrowych włosów

Zdrowa głowa to coś więcej niż mycie.

Pamiętaj o takich czynnikach, jak sucha skóra lub łupież, długość, tekstura, tłustość i kształt twarzy, które pomogą Ci wybrać odpowiednią dla Ciebie rutynę. Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać przydatne wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów, które pokochasz.Użyj skrobi kukurydzianej do włosów przetłuszczających się. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które mają przetłuszczające się włosy, skrobia kukurydziana może naprawdę pomóc. Skrobia kukurydziana pomaga wchłonąć olej, który może znajdować się we włosach. Nabierz niewielką ilość i wetrzyj w tłuste plamy, a twoje włosy będą wyglądać ładnie i świeżo.Kiedy używasz produktów do włosów, upewnij się, że nakładasz je bezpośrednio na włosy, a nie na skórę głowy. Jest to ważne, ponieważ dodawanie produktów do włosów na skórę głowy może zatykać pory głowy, co może prowadzić do uszkodzenia włosów i/lub utraty włosów.Nie stylizuj włosów codziennie podgrzewanymi urządzeniami. Nadużywanie lokówki, prostownicy, suszarki, lokówki lub innych produktów może spowodować przypalenie, puszenie się włosów. Pozwól włosom jak najczęściej wysychać na powietrzu i daj włosom przerwę od rozgrzanych narzędzi do stylizacji. Jeśli musisz użyć tych narzędzi, przed użyciem nałóż na włosy spray lub balsam chroniący przed ciepłem.Osoby z kręconymi włosami powinny regularnie unikać stylizacji z użyciem ciepła. Żelazka, które osiągają ponad czterysta stopni, mogą w rzeczywistości trwale zmienić spirale twoich loków. Sprawia to, że loki nie są jednolite i są uzależnione od prostownicy lub suszarki. Naucz się kochać swoje loki, a nagrodzą Cię pewnością siebie!Przycinanie włosów nie wpływa na szybkość ich wzrostu. Bez względu na to, jak często włosy są strzyżone, rosną średnio tylko o pół cala miesięcznie. Piękne porady dotyczące zdrowych włosów

Wprawdzie latem włosy rosną trochę szybciej, lub jeśli bierzesz biotynę, ale przede wszystkim to hormony kontrolują wzrost, a nie to, jak często je przycinasz.

Jednak przycinanie włosów zapobiega rozdwajaniu się końcówek, co poprawia ich wygląd.Unikaj używania plastikowych grzebieni i szczotek, które powodują dodatkową elektryczność statyczną we włosach, co może spowodować, że włosy będą wyglądać na matowe i pozbawione życia, a także elektryzują się. Można kupić pędzle wykonane z innych materiałów, takich jak włókna zwierzęce, które zapewniają mniej elektryczności statycznej.Wybierając produkty do włosów, szukaj produktów bezalkoholowych. Nałożenie alkoholu na włosy sprawi, że staną się bardzo suche i kruche. Jeśli nadal chcesz używać produktów zawierających alkohol, unikaj ich codziennego stosowania, a następnie dokładnie umyj włosy, aby produkt został spłukany.Unikaj łamania się suchych i łamliwych włosów, upewniając się, że włosy są nawilżone. Temperatura wody podczas mycia szamponu jest ważna. Spłucz zimną wodą po umyciu włosów szamponem. Ten proces uszczelnia łodygę włosów i zapobiega uszkodzeniom.Ogranicz liczbę zabiegów chemicznych, które w danym momencie wykonałeś na swoich włosach. Jeśli zdecydujesz się na kolorowanie, unikaj procesów takich jak trwała ondulacja. Kiedy twoje włosy są poddawane tego rodzaju chemicznej nadmiernej obróbce, możesz mieć długą drogę do przywrócenia włosów do zdrowego stanu.Tak więc zdrowa głowa włosów to coś więcej niż tylko ich mycie. Należy pamiętać o kilku czynnikach. Wyglądanie jak najlepiej to jeden z najłatwiejszych sposobów, aby poczuć się pewniej i zebrać się razem w pracy lub w sytuacjach towarzyskich. Choć wygląd to nie wszystko, samo dobre samopoczucie poprawi nastrój. Zapamiętaj wskazówki zawarte w tym artykule, aby mieć włosy, które kochasz!