Uroda, Zdrowie

Co zrobić, aby dobrze przygotować się do depilacji laserowej? Kilka wskazówek.

W dzisiejszych czasach epilacja laserowa stanowi jedną z najlepszych i najbardziej popularnych metod, dzięki którym na stałe można zmniejszyć lub całkowicie usunąć niechciane owłosienie na wybranych częściach skóry. Dzięki temu można w prosty i szybki sposób mieć upragnioną, gładką skórę i jednocześnie nie trzeba będzie krępować się podczas lata. Warto jednak wiedzieć co należy zrobić by dobrze przygotować się do samego zabiegu epilacji laserowej oraz jakich czynności unikać by sam zabieg nie przyniósł niepożądanych efektów.

Na czym polega działanie epilacji laserowej?

Zgodnie z definicją epilacja laserowa to zabieg medycyny estetycznej, który polega na użyciu specjalnie przygotowanego lasera (dokładnie wiązki światła laserowego) gdzie światło laserowe wnikając do 0,5 cm w skórę może wypalić znajdujące się na niej włoski. Dzięki temu w prosty i szybki sposób można pozbyć się zbędnego i niechcianego owłosienia z powierzchni skóry.

Warto jednak pamiętać, iż chociaż 0,5 cm w głąb skóry to nie jest relatywnie wiele u niektórych osób stosowanie epilacji laserowej może wywoływać działania niepożądane. Dlatego też dobrze jest wiedzieć w jaki sposób samemu można przygotować się do zabiegu epilacji laserowej poprzez unikanie niektórych czynności czy też z drugiej strony wspieranie swojego organizmu wybranymi działaniami. Pozwoli to na uniknięcie niepożądanych działań i jednocześnie skutków jakie ze sobą niosą.

Jakich działań należy unikać przed zabiegiem epilacji laserowej?

W medycynie estetycznej istnieje zbiór działań jakich należy uniknąć by nie narazić się na negatywne skutki wynikające z zastosowania zabiegu epilacji laserowej na wybraną część powierzchni skóry. Do tego typu działań bez wątpienia zaliczają się:

  • powstrzymanie się od opalania skóry przed samym zabiegiem epilacji laserowej – opalanie skóry sprawia, iż tuż pod powierzchnią skóry znajduje się specjalny pigment chroniący organizm przed wnikaniem szkodliwego promieniowania UV w głąb organizmu. Działanie lasera polega na wnikaniu wiązek światła laserowego na ok. 0,5 cm w głąb skóry by móc wypalić znajdujące się tam włoski. Jednak opalenizna sprawia, iż światło lasera ma dosyć uciążliwą sytuację by móc skutecznie pozbawić skórę włosków przez co może dojść do poparzeń wybranych obszarów skóry;
  • powstrzymanie się przed spożywaniem ziół, leków światło-uczulających oraz innych wyrobów medycznych przed samym zabiegiem – na około 4-6 tygodni przed wykonaniem zabiegu należy powstrzymać się przed przyjmowaniem np. herbat ziołowych czy też leków powodujących wrażliwość na światło, gdyż ich stosowanie może negatywnie wpłynąć na kondycję skóry a w konsekwencji wywołać działania niepożądane jak np. wysypka skórna;
  • powstrzymanie się od stosowania kremów oraz samoopalaczy w dniu zabiegu – tego typu kremy mogą spowodować podobne działania niepożądane dla skóry i w efekcie mogą wydłużyć czas samego zabiegu.

Mając na uwadze swoje zdrowie oraz komfort podczas zabiegu warto zastosować się do powyższych zaleceń. Pozwoli to na dosyć szybkie dokonanie zabiegu bez uciążliwych sytuacji czy też komplikacji już po nim samym.

Jakie działanie są zalecane przed zabiegiem epilacji laserowej?

Pomimo ograniczeń jakie należy wprowadzić przed samym zabiegiem epilacji laserowej istnieje również zbiór działań, które są zalecane przed jego zastosowaniem. Przede wszystkim należy usunąć maszynką do golenia włoski z wybranej partii skóry, z której wybrana osoba chce się pozbyć owłosienia. Pozwoli to na przyspieszenie samego zabiegu usuwania włosów a sam laser nie będzie powodował takiego bólu i dyskomfortu jak w przypadku braku usunięcia zbędnego owłosienia.

Dodatkowo należy pamiętać by sam peeling wykonać ok. 1-2 tygodni przed zabiegiem, oraz sprawdzić czy nie ma żadnych innych przeciwwskazań zdrowotnych natury dermatologicznej. Pozwoli to na uniknięcie komplikacji zdrowotnych w późniejszym czasie jak wysypka lub zaczerwienienie i pieczenie wybranej części skóry. Nie sposób tutaj nie wspomnieć o laserze Soprano Ice, dzięki któremu można wymieniać głowicę lasera i dostosowywać moc wiązki laserowej do indywidualnych potrzeb każdej osoby przy jednoczesnym praktycznie bezbolesnym zabiegu.

 Zapraszamy do J’adore Instytut w Warszawie oraz Krakowie.