Dom

Eleganckie wykończenie przypodłogowe

Kiedy decydujemy się na ułożenie parkietu na nasze podłogi, musimy liczyć się z tym że będziemy musieli poszukać fachowca, który nam je ułoży.

Samodzielne układanie parkietu jest bardzo pracochłonne, jest również trudne dla osoby, która robi to pierwszy raz. Warto również pamiętać, że niewłaściwie ułożony parkiet może się podnieść z podłogi. Dlatego warto dbać o to aby nie było żadnych nieszczelności w parkiecie. Warto pamiętać także o wilgotności zatem wilgotność deszczułek powinna wynosić około dziesięciu procent, aby dobrze się układały. Jeżeli są one zbyt suche, wówczas posadzka po pewnym może się deformować. Posadzka wchłania wilgoć z podłoża i naturalnie powiększa swoją objętość. Natomiast jeżeli drewno będzie zbyt wilgotne, wówczas deszczułki skurczą się nadmiernie i wyschną, wówczas powstaną duże szpary. Można naturalnie wycyklinować parkiet, ale możemy mieć problem z rozstępami, pomiędzy deszczułkami. Jednak możemy je uzupełnić specjalnym preparatem. W przykładowym domu nie można zastosować jednego rodzaju materiału do wykończenia podłogi, ponieważ różne pokoje wymagają różnych rodzajów podłóg. Na przykład podłoga drewniana świetnie sprawdza się w salonie, ale musisz położyć płytki w łazience z powodu problemów z wilgocią. Aby ładnie wykończyć lub zamaskować takie przejścia pomiędzy różnymi materiałami, stosujemy listwy progowe. Listwy są często również łączeniem między pomieszczeniami z podobnych materiałów, aby zapewnić rozszerzanie się i kurczenie.

W przypadku dwóch różnych rodzajów wykładzin podłogowych wymagana jest listwa progowa.

Ale widoczne przejścia są bezpieczniejsze, ponieważ osoba idąca w ich stronę może lepiej widzieć i przewidywać zmianę wysokości lub fakturę powierzchni. Przejścia nie są już tylko tymi klekoczącymi aluminiowymi paskami. Możesz kupić przejścia z twardego drewna, nawet jeśli łączone podłogi nie są drewniane. W przypadku podłóg laminowanych można kupić listwy, które wyglądają podobnie do laminatu. Jeżeli nie jesteś pewien jak dopasować listwę progową do swojej podłogi, zapraszamy do zapoznania się z ofertą na naszej stronie https://adoo.pl/aranzacja-wnetrz/listwy-progowe-eleganckie-wykonczenie-posadzki/. Z pewnością znajdą Państwo wiele inspiracji.