Motoryzacja

Jak dbać o prawidłowe działanie naszych pojazdów?

Podstawową cechą, która charakteryzuje oleje silnikowe oraz oleje przekładniowe jest ich lepkość. Najogólniej zdefiniowana jest wielkością tarcia wewnętrznego cieczy. Lepkość oleju ma bardzo duży wpływ na pracę silnika.

To od niej zależy w jakim stopniu będzie zmniejszane tarcie i co za tym idzie, jaka będzie ochrona poszczególnych części podlegających tarciu. Podstawą klasyfikacji lepkości olejów jest pomiar w temperaturze 100 stopni Celsjusza. Przykładowo oleje sprężarkowe narażone są na działanie wysokich temperatur oraz dużej siły tarcia. Aby uśrednić badania wprowadzono pomiary w temperaturze 100 stopni. Jeżeli chodzi o temperaturę, również mamy do wybory różne rodzaje olejów. Najczęściej stosowane są oleje silnikowe wielosezonowe, które opisywane są przez dwie wartości. Tego rodzaju olej będzie świetnie zachowywał się w warunkach zimowych. Dlatego przy wyborze oleju silnikowego warto kierować się również tym w jakiej temperaturze będziemy używać samochodu. Kiedy posiadamy dużą flotę pojazdów przykładowo prowadząc firmę budowlaną będziemy potrzebowali dużej ilości paliw. Z pewnością wówczas dobrym pomysłem będzie hurtownia paliw Radom jak również inne miasta mogą być zaopatrywane przez cysterny dojeżdżające na miejsce z hurtowni.

Możemy zamówić odpowiadająca nam ilość paliwa, a cysterna zatankuje zbiornik na terenie naszej firmy.

Jest to szeroko stosowane rozwiązanie, dzięki temu nasze pojazdy nie muszą odwiedzać stacji paliw, tylko tankują na miejscu. Jest to duża oszczędność paliwa i oczywiście czasu, dzięki temu możemy łatwiej zarządzać naszymi zasobami. W przypadku kiedy posiadamy piec na olej opałowy i duży zbiornik wówczas również będziemy mogli skorzystać z tego rodzaju usługi ponieważ firma zajmuje się także dystrybucją oleju opałowego. Z tego rodzaju rozwiązań chętnie korzystają także rolnicy, którzy posiadają w swoim gospodarstwie wiele maszyn rolniczych, ciągników, kombajnów. Jak wiadomo tego rodzaju maszyny spalają dość dużą ilość pali, dlatego zakup hurtowy zdecydowanie będzie dobrym pomysłem.